REKORDNI JOKIĆ ODSVIRAO DŽEZ: Dominacija brutalnog Srbina, Denver pregazio Jutu u nesvakidašnjem duelu! (VIDEO)

nba

Utakmica za pamćenje!

Objavljeno: 00:11h

Koašrkaši Denvera i Jute odigrali su fenomenalan meč koji je pripao Nagetsima. Bilo je 128-117.

Nikola Jokić je sa 22 poena u prvoj deonici srušio lični rekord po broju koševa u jednoj četvrtini, a zatim i sa 47 poena izjednačio rekord karijere po poenima na jednoj utakmici!

Vredno pomena je i to da su Džezeri su uspeli da se vrate u igru posle -27, ali ipak nisu imali dovoljno snage za preokret.

Od početka meča Nagetsi su krenuli jako - samo za prvo poluvreme dali su 15 trojki iz 17 pokušaja! Umalo da i tu padne rekord NBA lige koji drže Voriorsi sa 17 trojki za poluvreme. Posle dve četvrtine bilo je 79:54!

Nikola je u tom periodu sipao odakle je stigao - iz reketa, sa distance, posle prodora, za tri...

Ipak, u nastavku dolazi do pada u igri. Došli su sebi Džezeri i uzvratli, pogađate, trojkama!

Bogdanović, Rojs Onil i ostali su krenuli da sipaju pa se u poslednjih 12 minuta ušlo sa 103:91.

Denver Nagets

Ipak, momci Majka Melouna odbijaju napade i odnose vredan trijumf protiv rivala iz onih kultnih sedam plej-of utakmica prošle sezone!

Odbijeni su svi napadi i na kraju je to ipak bila rezultatski ubedljiva pobeda.

Nikola je na kraju postigao 47 poena uz 11 skokova i pet asistencija. Koliko je dobro igrao govori i podatak da je njegov direktni rival Rudi Gober imao samo 12 poena.

Pratio ga je Barton sa 18, 16 je dodao Marej, a po 11 su imali Porter i Kampaco.

Na drugoj strani 29 poena dao je Bogdanović, po 13 su dodali Mičel i Klarkson, a po 12 Onil, pomenuti Gober i Konli.