EFES REŠIO SVE ZA POLUVREME, PA SE IŽIVLJAVAO: Micić odmarao! Armani prošao kroz Berlin, Baskonija bez šanse!

Evroliga, 20. kolo

Srpski košarkaš se nije previše forsirao u ovom meču

Odigrana su tri meča 20. kola Evrolige, a trijumfe su upisali Efes, Armani iz Milana i Makabi.

"Pivari" su do poluvremena rešili Himki, pa su stigli na kraju i da se "ižive" nad gostima iz Rusije 99:60.

Šanli je sa 19 poena bio najefikasniji, 15 je imao Larkin, 12 Danston i Tunčer, a 8 poena Vasilije Micić. Na drugoj strani, 14 poena Mikija, 13 Šveda i 10 Devina Bukera.

Armani iz Milana je odigrao izuzetnu utakmicu u Berlinu, posebno u drugoj četvrtini koju je dobio 29:16 i savladao domaću Albu 84:70.

Najefikasniji je bio Zek Lidej u Olimpiji sa 16 poena, po 14 su imali Datome i Panter, a 13 Kajl Hajns.

U redovima Albe se sa 18 poena istakao Lamers, a 16 je postigao Grejndžer.

U ovom terminu se igrala još jedna utakmica i to u Tel Avivu, gde je Makabi sa 91:82 bio bolji od ekipe Baskonije. "Ponos Izraela" je skoro svih 40 minuta bio u vođstvu i zasluženo porazio španski tim.

Otelo Hanter se istakao sa 14 poena, a na drugoj strani Alek PIters je imao 18.