CEDEVITA OLIMPIJA VODILA +12, A ZADAR DOŠAO DO ŠUTA ZA POBEDU: Drama u Višnjiku, Blažič sprečio senzaciju!

ABA liga

Kodi Džastis je pokušao trojkom u poslednjoj sekundi, ali je bio neprecizan

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Zadar u gostima sa 80:78 i sada imaju skor 8-3 u ABA ligi, dok su Zadrani na dve pobede i osam poraza.

Gosti su tokom većeg dela meča kontrolisali rezultat, imali su i +12, ali se domaći nisu predavali, sve vreme su bili tu negde i u poslednjoj četvrtini uspeli su da uhvate priključak. Na 3:35 do kraja Vuković je pogodio trojku za vođstvo 73:72, bilo je to prvo vođstvo Zadra još od šestog minuta i rezultata 10:8.

Pogodio je i Mavra trojku u narednom napadu Zadra za +4, nedugo zatim Murić odgovara trojkom, a na 1:05 do kraja Bursać promašuje oba slobodna bacanja. Peri je potom fauliran pri šutu za tri poena i pogodio je sva tri penala za 80:78.

Posle smušenih poseda na obe strane, Zadar je imao poslednji napad, ali Džastis promašuje trojku za pobedu.

Jaka Blažič bio je najbolji sa 23 poena (8-14 iz igre), 2 skoka, 5 asistencija, ukradenom, ali i 6 izgubljenih lopti. Kendrik Peri imao je 14 poena (4-9 iz igre) i 3 asistencije, Hopkins je dao 13, a Džons 12 poena.

Zadrane je predvodio Kodi Džastis sa 20 poena (3-4 za dva, 4-8 za tri), Bursać je ubacio 12, a Karter 10 poena.

Zadrani 17. januara dočekuju Megu, dok Cedevita Olimpija igra 24. januara gostuje Splitu, uz nadu da će neku od zaostalih utakmica odigrati u međuvremenu.