DRAMA! Svemirski duel Jokića i Dončića, Srbin izborio produžetak u poslednjoj sekundi, na kraju RASPAD! (VIDEO)
Nikola Jokić, Foto: EPA

NBA LIGA

Nisu imali snage da odigraju produžetak kako treba

Objavljeno: 07:06h

Kakva utakmica u Denveru! Nikola Jokić i Luka Dončić su pokazali da su trenuno dvojica među 5 najboljih igrača u NBA, i da čovek u odbrani može malo toga da uradi da bi ih zaustavio.

Denver je dobro otvorio utakmicu, činilo se da sve "klizi" ka domaćoj pobedi, pogotovo posle plus 9 na poluvremenu.

Usledio je, međutim, raspad u 3. četvrtini (Denver i ove sezone ima gomilu utakmica na kojima se ovako izgubi), i Dalas je došao na minus 2.

U poslednjoj četvrtini igralo se koš za koš, a Jokić je potpuno dominirao, sa čak 17 poena u ovoj deonici, uključujući i poslednji napad, kad je preko ruke odveo Denver u produžetke.

Na kraju, ipak, Denver je loše odigrao u "overtajmu" i slavili su Mavsi, sa 124:117.

Jokić je utakmicu završio sa 38 poena, 11 skokova i 4 asistencije (šut iz igre 14-31, 4-10 za trojke, 6-10 sa linije slobodnih bacanja), a Luka Dončić na drugoj strani je bio podjednako dobar (38 poena, 9 skokova i 13 asistencija).

Boban Marjanović je iskoristio svojih 16 minuta, ubacivši 12 poena, a Džamal Marej je bio još jedini raspoložen u Nagetsima, sa 21 poenom.