DERBI OSTAVIO TRAGA NA ZVEZDU: Najgora partija crveno-belih ove sezone, Efes bez pola tima oduvao Beograđane!

11. kolo evrolige

Sva dešavanja sa meča mogli ste pratiti uz naš lajv-blog:

Objavljeno: 20:51h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa u 11. kolu Evrolige, rezultatom 75:64.

Očigledno je večiti derbi uticao na izabranike Saše Obradovića, koji će imati mnogo toga da zameri svojih košarkašima.

Crveno-beli su odigrali verovatno najgoru utakmicu ove sezone i nisu iskoristili velike probleme u redovima Efesa, koji je došao bez pola tima u Beograd.

Umeo je napad da zakaže kod Zvezde ove sezone, ali odbrana ne. Ovoga puta defanziva je bila najveći problem crveno-belih. U nekim momentima su se šetali do koša igrači Efesa, što prilično brine.

1 / 4 Foto: Starsport©

Još jedna stavka koja zabrinjava jeste partija Džordana Lojda. Američki plejmejker je odigrao ispod proseka i pokazao 'mračnu' stranu. Kao najbolji igrač crveno-belih navikao nas je na dobre partije, međutim odigrao je ispod proseka, pogotovo u prve tri četvrtine. Za tri poena je šutirao katastrofalno - 0/4, dok je za dva bio nešto bolji 3/10.

Kada je reč o ostatku tima, Kori Volden je postigao 14 poena i bio upadljivo najbolji igrač Zvezde. Lojd je na kraju sakupio 10 poena. Evidentno je bilo da je težak raspored uticao na ovakve igre crveno-belih.

Efes je krasila sjajna dalekometna paljba, Larkin je stigao do brojke od 18 poena, a Moerman je upisao 17.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

Kraj utakmice: Crvena zvezda - Efes 75:64

37. minut - Debi za Aleksu Uskokovića u Evroligi.

35. minut - Crveno-beli se muče u napadu i jedino Volden može nešto da uradi - 56:75

32. minut - Kruno Simon je pogodio. Loše izdanje crveno-belih - 52:69.

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - Efes 50:67

Užasna igra crveno-belih... Jedna od najgorih odbrambenih partija Zvezde ove sezone.

27. minut - Loš napad, ali i jako loša odbrana - Kruno Simon ubacuje flouter - 48:60.

26. minut - Mnogo se crveno-beli muče u napadu ove večeri u Pioniru, Davidovac je sve lepo uradio, ali je promašio šut. Efes ne dopušta Beograđanima da se primaknu - 45:56.

24. minut - Ponovo sudije sviraju protiv Zvezde, koja ima minus šest - 41:47

22. minut - Neverovatna odluka sudije koji nije priznao poene Kuzmiću, koji je bio polovičan sa linije bacanja - 36:42.

Poluvreme: Crvena zvezda - Efes 36:40

16. minut - Uz mnogo borbe Kuzmić dolazi do poena! Usledio je odličan potez Voldena - 25:35.

15. minut - Sjajna asistencija Vodena i Simonovićevo polaganje. Brutalan odgovor Efesa i dve troje zaredom - 21:32.

14. minut - Strašno zakucavanje Dobrića posle kontre. Odgovor Tundžera na drugoj strani - 19:26.

13. minut - Trojka Šejna Larkina - 17:23.

12. minut - Stala je Zvezde i ozbiljno se muči u nastavku meča.

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda - Efes 14:16

Odlično su izabranici Saše Obradovića ušli u meč i na krilima Voldena napravili prednost, ali je usledio odgovor Efesa koji vodi posle prvih deset minuta.

9. minut - Serija loših napada Zvezde i žestok udar Efesa. Moerman je pogdio trojku i Turci vode - 12.16.

7. minut - Sjajan početak meča za Korija Voldena koji briljira večeras i beleži svoj sedmi poen. Singlton sa druge strane pogađa neke veoma čudne šuteve - 12:11.

5. minut - Serija Zvezde od 8:0, ali uzvrađa Efes preko Singltona i Larkina - 8:6.

3. minut - Dobar početak Crvene zvezde i trojka Voldena - 3:0.

19:00 - Utakmica u dvorani "Aleksandar Nikolić" je počela.