VELIKA POBEDA ZVEZDE: Crveno-beli odigrali na top nivou, Olimpija bačena na kolena!

evroliga

Sva dešavanja sa meča pratili ste na Espreso.co.rs

Objavljeno: 23:16h

Košarkaši Crvene zvezde su večeras u gostima pobedili Milano 87:79 (18:23, 30:21, 18:16, 21:19), u devetom kolu Evrolige.

Najefikasniji u Zvezdi su bili Džordan Lojd sa 17 i Kori Volden sa 15 poena. ; U Milanu najefikasniji je bio Vladimir Micov sa 13 poena.

Meč je počeo izjednačeno. Zvezda je otvorila utakmicu poenima ispod koša, dok je Milano bio brži u tranziciji, ali ga nije služio šut spolja.

Zvezda je pala u napadu u poslednja dva minuta prve deonice, i dozvolila Milanu da prvu četvrtinu završi sa maksimalnih pet poena prednosti 18:23.

Drugi period je počeo isprekidano sa dosta faulova. Zvezda se bolje snašla i sa dve vezane trojke i košem i faulom došla do preokreta. Posle tajmauta trenera Mesine, Milano se konsolidovao, i meč je ponovo ušao u egal.

U prvom poluvremenu dosudjeno je čak 29 faulova. Zvezda se bolje snašla na sudijski kriterijum i trojkom Voldena u poslednjoj sekundi poluvremena na odmor otišla sa prednošću 48:44.

Zvezda je i u nastavku nastavila svoju seriju i stigla do maksimalnih devet poena prednosti. Milano je počeo da igra mnogo agresivnju odbranu, i uspeo da se vrati na minus od dva poena.

Ponovo je Zvezda postigla poene u poslednjoj sekundi deonice. Lojd je pogodio za dva poena i doneo Zvezdi šet poena prednosti na kraju treće četvrtine 66:60.

Poslednju deonicu Zvezda je krenula strpljivo u napadu, gradila pozicije i trošila vreme, i na šest minuta do kraja došla do plus 10. Do kraja meča Zvezda je skokom u napadu uspevala da održi prednost i potroši više ; vremena. Pametnom igrom u napadu Zvezda je rutinski privela meč kraju i pobedila 87:79.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Barseloni, dok će Milano dočekati Žalgiris.

Sva dešavanja sa meča pratili ste na Espreso.co.rs!

87:79 - KRAAAAAAAAAAJ!!! SLAVI ZVEZDA, KAKAV NASTUP!

85:77 - Zvezda je potrošila mnogo vremena i u poslednjoj sekundi napda faul nad Voldenom. Još 40 sekundi do kraja meča!

81:71 - Micov hvata obruč i pretvatra promašaj Simonovića u poene.

79:71 - Trojkaaaaaaa!!! Lojd!!!

76:71 - SAda ulaze neralni šutevi domaćima, jedino tako mogu da probiju odbranu Zvezde za sad.

75:66 - Kakav koš uz faul Voldena! Ma, sjajno!

73:66 - Jagodić Kuridža novi poena, uzvraća Rodrigez sa druge strane.

71:64 - Simooooonoviiiiiiić!!! Trojka, i to u kakvom trenutku!

66:60 - Looooooooojd!!! Uz zvuk sirene! Gotova je i treća deonica!

62:58 - Sjajno igra O'Brajant, novi poeni.

56:47 - Sada i Hol pogađa, kako igra Zvezda!

54:47 - Kuridža poentira posle strpljivog napada.

52:44 - Dobar je bio Kuzmić u ofanzivnom skoku i iznudio dva bacanja koja realizuje.

50:44 - Lepa kombinacija Kuzmića i Lojda. Faul Rodrigeza, precizan je Lojd oba puta sa bacanja.

48:44 - Kakva deonica za Zvezdu! Gotovo je poluvreme, ovo izgleda sjajno!

45:44 - Davidovaaaaac!

43:43 - Proradio je Micov, a energiju sa druge strane unosi Simonović! Zatim i trojka Ročestija!

41:36 - Sada i Micov pogaša trojku!

38:36 - Uf kakva trojka Pantera preko ruke! Sa druge strane istom merom vraća Lojd, njegov deseti poen.

33:31 - Šta radi Teri na ofanzivnom skoku!

31:29 - Lojd 2+1! Kakav osećaj i prelep koš!

28:29 - Buuuuum! Jagodić Kuridža za tri, a zatim i dobra odbrana!

20:23 - Teri postiže i šesti poen nakon ofanzivnog skoka.

18:23 - Vodi Armani posle prvih 10 minuta. Brajant sa pet poena najefikasniji, prate ga Ročesti i Teri sa pola koša manje. Stao je napad Zvezde pred kraj četvrtine što je domaćin iskoristio.

17:19 - Bruks je sada blokadom sprečio Kuzmića da poentira!

15:13 - Ročesto kažnjava Rola. Proklizao je čovek...

13:13 - Dobro ide šut Zvezde, sada je pogodio i O'Brajant.

8:9 - Stisnule su se odbrane, posle pet imata imamo prvi tajm-aut.

7:6 - Dinamičan početak meča, upisuje se i Lojd. Zatim Šilds pogađa sa distance za dva.

4:2 - Teri daje četiri poena posle ofanzivnog skoka. Sa druge strane vraća Kevin Panter.