DRUGA MLADOST MIROSLAVA RADULJICE: Kapiten reprezentacije poslao moćnu poruku Kokoškovu iz Kine!
Raduljica i Kokoškov, Foto: Emilija Jovanović

KOKOŠKOV POMNO PRATI, SIGURNI SMO

Raduljica je u poslednje vreme odigrao nekoliko fantastičnih utakmica, a sad je možda došla i najbolja partija od svih

Srpski reprezentativni centar i kapiten reprezentacije Miroslav Raduljica poslao je moćnu poruku selektoru Igoru Kokoškovu iz Kine.

Iskusni centar je u novom trijumf Guangše od 97:96 protiv Sičuana na gostovanju postigao 28 poena (10/29 iz igre), skupio 18 skokova, uz četiri asistencije, ali i osam izgubljenih lopti.

Odigrao je 47 i po minuta (četvrtine u Kini traju po 12, dakle, nije igrao ukupno pola minuta, tačnije, nešto preko toga), što je za nekoga u njegovim godinama fascinantno. Onako usput, dao je i koš za pobedu na četiri sekunde do kraja.

Raduljica je u poslednje vreme odigrao nekoliko fantastičnih utakmica. Pre samo dva dana je u porazu od Džongjue imao 31 poena, 12 skokova i dve asistencije.

U nedavnom trijumfu nad Šenženom, Raduljica je imao 24 poena za nešto manje od 21 minuta na parketu.

Mogao bi on da bude fantastično "pojačanje" za duele sa Finskom i Švajcarskom u kvalifikacijama za Eurobasket koji predstoje Srbiji. Naravno, ako ga surovi Kinezi uopšte puste da otputuje.