OVO JE BILO SVE OSIM DERBIJA: Zvezda nemilosrdno pregazila Mornar!

aba liga, 3. kolo

Sva dešavanja sa meča pratili ste na Espreso.co.rs

Objavljeno: 22:29h

Košarkaši Crvene zvezde razneli su Mornar sa 93:62 i nastavili sa ubedljivim partijama u ABA ligi ove sezone.

Utakmica koja je imala epitet "derbi ABA lige" je bila sve osim toga, a neizvesno je bilo samo na početku utakmice, u prvoj deonici.

Tada su Crnogorci igrali sjajno u odbrani, bili raspucani, a rezultat je bio ujednačen. A onda...

U drugoj četvrtini Zvezda daje gas, pre svega u odbrani!

Mornar čak četiri minuta nije da postigne koš, dok su crveno-beli lagano rešavali situacije.

Na veliki odmor se otišlo sa +11 za Zvezdu, a onda opet granitna odbrana Beograđana lomi protivnika.

Ovaj put je Mornaru trebalo pet minuta za prve poene!

Prednost u ovoj deonici je rasla i do skoro 30 poena, a Mornar je jednom mini-serijom ipak uspeo da to spusti na 20 poena.

A u poslednjih deset minuta ista priča.

Crveno-beli su na pola četvrtine imali +31, kao i pred njen kraj kada je trojku dao Marko Simonović!

Malo ko je očekivao ovako ubedljiv trijumf...

Crvena zvezda: Ročesti 7, Hol 12, Volden 3, Lojd 16, Davidovac 13, Lazić 4, Rit 5, Dobrić 7, Simonović 5, Jagodić-Kuridža 11, Kuzmić 4, Teri 6.

Mornar: Pulen 12, Gabrijel 8, Nidam 7, Jeremić 9, Šehović 7, Smit 7, Vajthed 2, Pavić 0, Vujošević, Vranješ 5, Bjelica, Luković 5.

Sva dešavanja sa meča pratili ste na Espreso.co.rs!

93:62 - GOTOVO JE!!! Monstruozna partija Zvezde!

89:61 - Malo i Dobrić...

84:62 - Gotovo je ovde sve, tri minuta do kraja.

84:58 - Malo i Simonović. Ročesti - šesta asistencija...

80:53 - Vranješ preko Dobrićeve ruke pogađa trojku.

80:49 - Ročesti pravi nesportski faul nad Nidamom, ali se džentlmenski izvinjava.

77:49 - Evo opet plus 28, Lojd pogađa.

75:49 - Mornar opet ne može da da koš, ali Kuridža zato sipa sa druge strane

67:47 - Kraj i treće deonice! Zvezda je rasturila Mornar koji je ipak uspeo malo da smanji prednost.

67:39 - Sada i Kuridža sipa sa distance! Zvezda obesmislila pojam "derbi ABA lige"...

63:39 - Raspao se Mornar...

59:39 - Evo prvi poena i to posle šet minuta za Mornar! Pulen pogađa trojku! Ali Davidovac potom vraća istom merom.

56:36 - Sada i Hol dodaje poene... Plus 20 je.

54:36 - Buuuuuum! Džordan Lojd cepa mrežicu, ne zna Mornar gde se nalazi! Serija 8:0 Amerkinca i crveno-belih!

49:36 - Deveti poen Lojda, najefikasniji je na terenu.

47:36 - Kako je navukao Hol Nidama sad da napravi faul na nekoliko stotinki do kraja poluvremena. Iskusno. Ipak, maši oba bacanja i to je kraj prvog dela igre!

44:36 - Evo prvih poena Nidama.

42:34 - Kakvo zakucavanje Terija, ali uzvraća Pulen laganim poenima!

40:28 - Kako igra Zvezda u ovim momentima! Defanzivno razbija, 16:5 za crveno-bele u ovoj četvrtini.

34:23 - Tek sad prvi poeni Mornara u četvrtini! Prošlo je ravno četiri minuta.

32:23 - Trojka Lazića, sjajna serija i najveća prednost!

24:23 - Tvrda prva četvrtina je gotova, iako su raspucane obe ekipe, velika je borba. Sjajan basket za sad.

22:21 - Borbena košarka se igra na obe strane, sada je Šehović sa bacanja bio uspešan.

19:16 - Evo prvih poena Ročestija od povratka! Pala je trojka, pre toga opet Gebrijel pogađa!

14:13 - Evo novih poena, serija 7:0!

12:13 - Trojka Davidovca, serija 5:0!

9:13 - Prvi poeni Lojda i to posle prodora nakon ofanzivnog skoka Lazića.

7:13 - Dao je Pulen gas, Uroš Luković "zakatancirao" koš...

6:10 - Kuzmić prvi poeni, ali potom Gebijel postiže svoju drugu trojku.

4:5 - Lepi poeni Pulena sada, to je suva klasa od igrača.

2:3 - Tvrd početak, samo dva poena posle pet minuta igre.

20:00 - Meč je počeo!