SUPERMEN JOKIĆ I BETMEN MAREJ: Denver smanjio na 3:2, velika DRAMA u Orlandu (VIDEO)
Denver Nagetsi, Foto: AP/Mike Ehrman

NBA PLEJOF

Srpski centar imao je 31 poen, 6 skokova i 4 asistencije

Objavljeno: 07:27h

Denver Nagetsi Nikole Jokića savladali su Juta Džez u petom meču prve runde plej-ofa – 115:107.

Fantastičan meč je odigrao Džamal Marej i bio najefikasniji u svojoj ekipi, ali je i Jokić bio fenomenalan.

Srpski centar imao je 31 poen, 6 skokova i 4 asistencije.

Marej je imao 42 poena, 8 skokova i 8 asistencija. Dvocifreni su bili i Majkl Porter sa 15 i Grent sa 11 poena.

Na drugoj strani je najbolji bio Donovan Mičel sa 30 poena. Konli i Klarkson dodali su po 17.

Odlično je Juta otvorila utakmicu, pošto su O'Nil, Mičel i Ingls "izrešetali" trojkama Denver i došli rano do +10.

"Isekao" je to tajm-autom Majkl Meloun, a onda je krenuo šou Nikole Jokića.

Pogađao je preko Gobera i za dva i za tri poena, bio je nezaustavljiv.

Postigao je 21 poen u prvoj četvrtini, uz šut iz igre 8/8, 3/3 za dva i 5/5 za tri poena.

Uz zvuk sirene na kraju prve četvrtine pogodio je trojku iz trka preko Rudija Gobera.

Denver je imao poen razlike posle prvih 12 minuta (33:32).

Jokić je odmorio nekoliko minuta u drugoj četvrtini i brzo se vratio na parket.

Pratio ga je samo Porter koji je imao 11 poena na poluvremenu, dok se Marej upalio tek pred kraj.

Mičel je zaigrao odlično, kao i Rudi Gober, ali je najbolji bio Džordan Klarkson, koji je posle uvodna četiri promašaja sve pogađao.

Juta je otišla na +11 i Marej je sa linije penala uspeo da smanji na minus devet u poslednjim sekundama i tolika je bila prednost Jute posle prvog poluvremena.

Slabo je Jokić otvorio treću četvrtinu, pošto je imao promašaj i izgubljenu loptu.

Konli je pogodio tri slobodna bacanja i trojku i Juta je došla do maksimalnih +15.

Neverovatni Džamal Marej je sa 19 poena u trećoj četvrtini vratio Denver u igru.

Napravili su Nagetsi seriju od 10:0 i 15:2 i preokrenuli su rezultat na startu četvrte četvrtine!

Dobili smo novi košarkaški klasik u poslednjoj deonici.

Igralo se koš za koš, Marej, Jokić i Porter su vukli Denver, dok je na drugoj strani naravno glavni bio Mičel, uz pomoć Majka Konlija.

A onda novi šou Džamala Mareja.

Pogađao je i za dva i za tri, delio asistencije, sve je radio i svuda je bio.

Napravio je seriju 7:0 svojim poenima u poslednja dva minuta i doneo svom timu +8.

Na +6 na 30 sekundi do kraja, Marej izbacuje pas Jokiću u ugao i srpski centar pogađa trojku i stavlja tačku na meč.