JOKIĆ DABL-DABLOM VODIO DENVER DO NOVE POBEDE: Opet je imao oči i na leđima, a pogađao je i ključne trojke!

NBA

Još jedan sjajan meč srpskog reprezentativca

Objavljeno: 00:47h

Nova pobeda za Denver u "Mehuru" i odlična igra našeg Nikole Jokića. Nagetsi su savladali San Antonio 132:126 zahvaljujući bolje odigranoj samoj završnici.

Bila je to izuzetno zanimljiva utakmica dva tima, sa rezultatskom klackalicom sve do poslednje četvrtine. Ključnu ulogu je možda i odigrao srpski reprezentativac sa tri pogođene trojke u trećoj deonici kada su prestigli vođstvo "mamuza".

Doduše, ključna su bila 4 uzastopna poena sjajnog Majkla Portera Džunira na samom ulasku u poslednji minut utakmice, posebno posle onog skoka u napadu iz drugog plana.

Na kraju Nikola Jokić je upisao novi dabl-dabl sa 25 poena i 11 asistencija i 4 skoka za 32 minuta na terenu.

Fantastičan je bio pomenuti Porter Džunior sa 30 poena i 15 skokova, dok je 22 poena dodao Džeremi Grent i 19 Monte Moris.

U redovima San Antonija su se istakli Rudi Gej sa 24 poena, 23 je dodao Derik Vajt, 20 Kelvin Džonson i 18 DeRozan.