MNOGO BITNA POBEDA: Partizan na krilima Jaramaza oduvao Trento! Neka se spremi Uniks, crno-beli ne praštaju!
Košarkaši Partizana, Foto: Emilija Jovanović

6. kolo evrokupa

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu"

Objavljeno: 22:49h

Košarkaši Partizana su pobedili Trento u poslednjem, šetom kolu Evrokupa rezultatom 91:75. Crno-beli će u četvrtfinalu igrati protiv Uniksa, a serija počinje utakmicom u Beogradu koja je na programu 17. marta. Ono što je takođe veoma bitno jeste da je ekipa Andree Trinkijerija ovim trijumfom obezbedila prednost domaćinstva do kraja Evrokupa.

Večeras je Parni valjak 'mleo' baš onoliko mu je bilo potrebno, bez većih problema je po drugi put nadigrao Trentno i zabeležio sedmu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima.

1 / 15 Foto: Emilija Jovanović

Iako je su Italijani u nekoliko navrata pretili, nijednog momenta se u vazduhu nije osećalo da bi Partizan mogao da kiksne, što se i nije desilo. Ognjen Jaramaz je bio igrač koji je vukao crno-bele tokom celog meča, koji je završio sa 19 poena i tako bio najefikasniji akter utakmice.

Partizan je sjajno otvorio duel u Štark areni, napravio seriju na samom početku meča, ali je Trento uzvratio istom merom i do kraja prve četvrtine imao je prednost koja je bila kratog daha. Stvari su ubrzo došle na svoje mesto, a crno-beli do kraja nisu dopustili protivniku priliku da se vrati u meč. Kada god bi Italijani bili blizu, Jaramaz bi oduvao njihov nalet.

Nije samo Jaramaz bio faktor na večerašnjem meču, igrali su veoma dobro i Volden, Tomas i Janković, a odličnu pariju prikazao je mladi Uroš Trifunović, koji je meč završio sa deset poena.

1 / 1 Foto: Printskrin

Kod Trenta najbolji su bili Knoks sa 20 i Blekmon sa 19 poena.

Sva dešavanja sa meča možete da pratite na našem "lajv-blogu":

36. minut - Deluje da je ovde sve gotovo, Janković je ubacio trojku - 79:61.

33. minut - Markus Pejdž pogađa za maksimalnih plus 15 - 72:57

Kraj treće četvrtine: Partizan - Trento 63:53.

30. minut - Kada god je Trento pokušao da se približi Jaramaz je bio tu. Nova trojka najboljeg pojedinca na meču - 63:53.

28. minut - Italijani se ne daju! Blekmon ubacuje novu trojku - 60:51.

26. minut - Sjajni Ognjen Jarmaz poentira uz faul - 57:46.

24. minut - Rašon Tomas je siguran sa linije penala - 52:46.

23. minut - Laki poeni za Krefta koji poentira iz kontre - 51:46.

21. minut - Volden trojkom otvara početak drugog poluvremena - 48:39.

Kraj druge četvrtine: Partizan - Trento 45:39

1 / 12 Foto: Emilija Jovanović

20. minut - Italijani su uspeli da smanje prednost Partizana -45:69.

19. minut - Sjajan potez Gordića - 45:32.

17. minut - Novica Veličković je vezao četiri poena - 39:30

15. minut - Sjajni Jaramaz ubacuje novu trojku - 34:28.

14.minut - Volden i Mekadu vraćaju prednost Partizanu - 31:26.

12. minut - Gledamo egal borbu u ovom momentu - 26:26.

Kraj prve četvrtine: Partizan - Trento 21:22

10. minut - Preokret Italijana koji preko Blekmona dolaze do prvog vođstva.

9. minut - Italijani vezuju dve trojke i prilaze na samo poen zaostatka - 21:20

6. minut - Trojka Krafta koji smanjuje prednost crno-belih - 17:10.

5. minut - Ognjen Jaramaz nastavlja u istom ritmu i dolazi do novih poena, a Partizan uvećava prednost - 17:7.

3. minut - Po onome što vidimo na početku meča deluje da će Partizan ovde ostvariti laku pobedu, Jaramaz je najraspoloženiji 12:4.

1. minut - Dobar početak crno-belih, Janković je oteo loptu i poentirao iz kontre, da bi u sledećem napadu Jaramaz pogodio trojku - 5:2.

21:00 - Utakmica je počela.

20:55 - Meč će gledati bivši selektor Srbije Mladen Krstajić, a tu je i Sejduba Suma.

1 / 2 Foto: Starsport©

20:50 - Na parket su izašli juniori Partizana koji su nedavno osvojili Evroligin turnir u Železniku.

1 / 5 Foto: Emilija Jovanović

20:35 - Igrači Partizana su izašli na parket.