BASKONIJA UNIŠTILA CRVENO-BELE: Zvezda odigrala samo jedno poluvreme u Španiji!
KK Crvena zvezda, Foto: Emilija Jovanović

EVROLIGA, 26. kolo

Sva dešavanja sa meča pratili ste na Espreso.co.rs

Objavljeno: 22:50h

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Baskonije rezultatom 71:56 u okviru 26. kola Evrolige i tako propustili lepu priliku da se ozbiljno uključe u borbu za plasman u TOP 8.

Crveno-beli su gubili tokom cele utakmice razlikom od oko deset poena ne računajući finiš u kojem su se potpuno raspali.

U redovima Zvezde je debitovao Kalin Lukas koji je dobro odigrao u drugoj deonici, pokzao oddređeni kvalitet i brzinu, ali u nastavku nije uspeo da pokaže kvalitet. Videćemo kako će on izgledati u budućnosti.

No, vratimo se na meč. Najveći problem crveno-belih je bila organizacija napada. Odbrana je koliko toliko funkcionisala sve do treće četvrtine kada je i prelomljen meč.

Katastrofalno su igrai crveno-beli u pojedinim momentima drugog poluvremena, a domaćin je ubedljivu prednost stekao u poslednjoj deonici. Bilo je i plus 21...

Utisak je da je Zvezda mogla više, ali šta je tu je. Treba pohvaliti i odličnu defanzivnu partiju Baskonije.

Toko Šengelija je bio najefikasniji sa 18 poena, uz pet skokova, dok je Šilds ubacio 15 poena, uz šest skokova i pet asistencija, te pet iznuđenih faulova. Erik je dodao deset poena i pet uhvaćenih lopti.

Kod Crvene zvezde Kevin Panter je imao 12 poena, dok je Vladimir Štimac bio je najbolji sa 13 poena i sedam uhvaćenih lopti, a Lorenzo Braun imao 10 poena. Bili Beron skupio je sedam poena uz po četiri skoka i asistencije.

Sva dešavanja sa meča pratili ste na Espreso.co.rs!

Sva dešavanja možete da pratite uz lajv-blog na Espreso.co.rs...

KRAJ MEČA! Na kraju ubedljiv poraz Zvezde! Totalni krah u poslednjoj deonici!

56:71 - Štimac sa bacanja postavlja konačan rezultat.

52:71 - Samo čekamo kraj.

49:68 - Nova najveća prednost...

49:65 - Lorenco Braun smanjuje sa slobodnih bacanja.

45:62 - Najveća prednosti + 17.

45:60 - Trojka Šengelije. Stavlja, čini se, tačku na ovaj meč.

45:57 - Lukas sada pomalo deluje smotano na terenu, i od onog bljeska u drugoj deonici ništa nije pokazao. Doduše, nov je, potrebno je vreme.

45:56 - Evo i poena Davidovca.

GOTOVA JE I TREĆA DEONICA! Osetnu prednost su napravili Španci, možda i prelomili meč. A daleko od toga da su kvalitetnija ekipa od Zvezde. No, sačekajmo.

43:54 - Serija Baskonije, kao da smo izmalerisali.

43:48 - Deluje da ovo može Zvezda da dobije, nije ova Baskonija nikakav bauk.

41:46 - Evo i Šengelije na kog smo pomalo i zaboravili, dugo nije dao koš.

38:44 - Lorencooooo!!! Trojka!

35:44 - Zvezda mora da krene da realizuje svoje napade inače joj se smeši poraz.

31:39 - Branko Lazić pogađa za tri iz ćoška nakon što ga je lepo proigrao Bili Beron.

28:39 - KRAJ DRUGE ČETVRTINE - Kopi pejst prve deonice. Ovaj put je Panter preuzeo ulogu od Štimca i Pantera i postao prvi dvocifren Sa druge strane Šengelija je lepo rešetao, a u nastavku u su mu se priključili i kolege. Ista meta, isto odstojanje. Nije još gotovo.

27:36 - Dragić pogađa, mora Gavrilović da reaguje tajm-autom.

27:32 - Solira Panter i pogađa za tri!

24:30 - Kakvo zakucavanje Erika posle ofanzivnog skoka. Pre toga koraci Odža.

24:28 - Prvi poeni Lukasa u Zvezdinom dresu, a potom i trojka Panter posle asistencije novog saigrača. Dobro deluje Lukas za sad.

19:26 - Šengelija je poludeo što kaže Edin Avdić i već ima 11 poena!

19:24 - Ušao je Lukas i uneo pometnju! Kreirao je dva napada, pogađali su Odžo i Panter.

15:24 - Šengelija postiže drugu trojku, ne valja ovo ništa trenutno.

KRAJ PRVE ČETVRTINE - Zvezda je lepo otvorila meč, imala je prednost na startu od 5:0 i igrala dobro na obe strane. Negde na sredini deonice napad je potpuno stao, ali je odbrana održavala crveno-bele u životu. A potom je i ona razbijena i otuda prednost nešto veća prednost Španaca. Štimac i Beron sa po pet poena najjefikasniji kod srpske ekipe.

15:21 - Panter dvojka uz zvuk sirene.

13:21 - Kakva glupost Džejmsa Gista. Šengelija je pogodio za tri, a Amerikanac je napravio bespotreban faul ispod koša. Pet poena za Špance iz jednog napada.

13:15 - Davidovac sada prekida seriju promašaja svoje ekipe.

11:12 - Sada Zvezda ne može ništa da pogodi, ali odbrana je besprekorna.

11:10 - Lepo Kuriža cepa mrežicu sa distance sada.

9:10 - Šilds je upalio mašinu i deluje nezaustavljivo za sad.

9:8 - Povela je Baskonija posle poena Šildsa, ali sa druge strane Vlada Štimac postiže svoj četvrti poen.

7:5 - Bili Beron posle sjajnog ulaza polaže loptu. Raspoložen je Amerikanac. Toko Šengelija sa druge strane pogađa otvoreno trojku.

5:0 - Pa malo i Štimac, dobar start za naš klub.

3:0 - Bili Beron hitac za tri!

21:00 - Počelo je!

20.00 - Izjava Marka Jagodića Kuridže:

- Očekuje nas dobra ekipa, igraju dosta bolje nego na početku sezone i napravili su određene promene, što u igračkom što u trenerskom kadru. Podigli su se. Igraju sa dosta energije i mi moramo tako da vratimo, da budemo koncetrisani i u napadu i u odbrani. Da ne ponovimo greške iz derbija i utakmice sa CSKA i da vidimo da probamo da dobijemo neku šansu za pobedu - istakao je krilni centar crveno-belih.