GROTLO PIONIRA PROGUTALO DARUŠAFAKU: Sjajni Partizan nadomak plasmana u TOP 8 Evrokupa!

TOP 16 EVROKUPA

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 22:14h

Partizan i Pionir su dobitna kombinacija, što se videlo i večeras, u 4. kolu TOP 16 faze Evrokupa, pošto su izabranici Andree Trinkijerija pregazili Darušafaku pred skoro osam hiljada Grobara - 69:57.

Crno-beli su se osvetili turksoj ekipi za poraz u prošlom kolu i tako napravili veliki korak napred ka plasmanu među osam najboljih timova. Igla nije mogla da padne u dvorani "Aleksandar Nikolić", atmosfera je bila kao nekada, a kada je tako, onda Partizan jednostavno ne može da izgubi.

Timska igra, perfektna odbranai navijači su obeležili večerašnji spektakl. Gordić i Jaramaz su bili najraspoloženiji za igru, a veoma bitnu ulogu u pobedi Partizana imao je i Novica Veličković.

1 / 23 Foto: Emilija Jovanović

Crno-beli su počeli u nešto slabijem ritmu, opet su imali malih problema u napadu, ali usledila je druga četvrtina u kojoj su Mozli i Gordić podigli temperaturu u Pioniru i režilrali preokret. Posle toga Partizan nije ispustio prednost do samog kraja meča.

Uspela je Darušafaka da se približi u trećoj četvrtini, ali je Gordićeva trojka odbila napad turske ekipe i nakon toga se više nije postavljalo pitanje ko će odneti pobedu na ovoj utakmici.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Ognjen Jaramaz sa 15 postignutih poena, a pratili su ga Veličković i Gordić sa 11, odnosno deset poena.

Kod Darušafake se istakao Hamilton sa 17 poena.

37. minut - Ozdemiroglu sa penala prekida seriju Partizana 63:45

34. minut - Nova trojka Jaramaza za 58:43.

33. minut - Zagorac pod faulom - 55:43.

32. minut - Veoma bitna trojka Gordića - 52:43.

Kraj treće četvrtine: Partizan - Darušafaka 49:43

28. minut - Tajm-aut Trinkijerija, koji je bio veoma ljut na svoje igrače igrom u trećoj deonici.

27. minut - Darušafaka bolja u nastavku i spustila se na 9 poena razike 43:34

24. minut - Nešto lošiji tempo na početku drugog poluvremena. Igrači prave dosta faulova - 42:29.

22. minut - Jaramaz!!!! Trojka beka Partizana - 40:25.

Poluvreme: Partizan - Darušafaka 35:25

1 / 17 Foto: Emilija Jovanović

Odlična atmosfera, odilčan Partizan i raspoloženi Nemanja Gordić obeležili su prvih 20 poena.

19. minut - Peti poen za Darušafaku u 2/4, a Kori Volden uspeo da pogodi za 2 i crno-beli vode 35:22

18. minut - Jaramaz polovičan sa linije slobodnih bacanja 33:19.

15. minut - Gordić je uspeo da poentira posle prilično smušenog napada, ali zato u sledećem napadu sjajan napad i trojka plejmejkera Partizana, koji je najviše zaslužan za vođstvo crno-belih - 30:17.

14. minut - BIRČEVIIIĆ!!! Trojka bivšeg reprezentativca Srbije za delirijum Pionira - 25:17.

11. minut - Mozli je nakon asistenciije Gordića imao ali up zakucavanje, da bi potom posterizovao dva igrača - 20:17

Kraj prve četvrtine: Partizan - Darušafaka - 16:17

1 / 34 Foto: Emilija Jovanović

8. minut - Trojka Rašona Tomasa 12:14

7. minut - Sjajni Sinan Guler postiže trojku, ali uzvraća Janković. U sledećem napadu Gordić ide do kraja - 9:11.

5. minut - Malo poena na početku meča, Darušafaka ima minimalnu prednost - 5:6.

3. minut - Trojka Veličkovića koji diže Pionir na noge - 5:2.

2. minut - Helimton je meč otvorio trojkom, dok na drugoj strani poentira Veličković.

20:00 - Utakmica je počela.

19:58 - Minut ćutanja za nedavno preminule Kobija Brajanta i Roberta Arčibalda.

18:50 - Gagi Milosvljević je u Pioniru, a Grobari nisu ostali nemi na dolazak bivšeg kapitena.

18:45 - Izlazak igrača na teren uz gromoglasne ovacije.

18:30 - Rade Zagorac je dobio aplauze navijača.

18:26 - Naš reporter je na licu mesta.

1 / 4 Foto: Espreso.co.rs