DRAMA PRIPALA BARSI: Štimac pogađao trojke, Zvezda bila nadomak čuda, ali je Mirotić presudio!
Detalj sa prvog meča, Foto: Starsport©

21. kolo evrolige

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv blogu"

Objavljeno: 23:05h

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su odličan meč u Blaugrani, ali je ipak položila oružje pred Barselonom u 21. kolu Evrolige - 86:82.

Bili su crveno-beli veoma blizu nove pobede na gostovanju, meč je ušao u dramatičnu završnicu u kojoj se ekipa Svetislava Pešića bolje snašla i tako došla do 14 pobede ove sezone u elitnom evropskom takmičenju.

Kada se meč lomio Mirotić je pogodio trojku i to iz šestog pokušaja, što je, ispostaviće se, bilo ključno da prevagne na stranu Katalonaca. Crnogorac je utakmicu završio sa 25 poena.

Zvezda je stigla u Barselonu prilično desetkovana, ali to joj nije smetalo da prikaže odličnu partiju. Ono što je napravilo najveću razliku jeste prva četvrtina, koju su crveno-beli odigrali najgore. Posle prvih deset minuta je bilo 29:19 za Katalonce.

Usledio je perido igre u kome se Zvezda potpuno digne, a posebno je bila dobra na samom finišu, kada je Štimac pogodio svoju prvu trojku na meču. Izabranici Dragana Šakote su na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

Barsa je silovito krenula u nastavku i delovalo je da Zvezda neće moći da uzvrati, ali srpski i regionalni šampion je pokazao karakter i potpuno se vratio u meč.

Poslednji kvartal je doneo pravu dramu, crveno-beli su igrali hrabro, borili se, Štimac je pogodio novu trojku, Lorenco i Panter su igrali odlično, ali desila se ta trojka Mirotića posle koje je meč otišao na stranu Barselone.

Najefikasniji u redovima Zvezde je bio Lorenco Braun sa 15, a pratili su ga Panter sa 13, dok su Gist i Štimac ubacili 12.

Pored Mirotića u redvima Barse jedino je još bio dvocifren Brendon Dejvis (10 poena).

37. minut - ŠTIIIIMAAAC!!! Nova trojka za centra Zvezde - 77:76.

35. minut - 15:4 u poslednjem kvartalu... Barsa je upalila motore i napravila razliku u ključnom delu utakmice - 77:70.

31. minut - Strašno zakucavanje Kuzmića, a na drugoj strani pogađa za tri Oriola - 65:68.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Barselona - Crvena zvezda 62:66

30. minut - Kevin Panter!!! Razigrao se Ameikanac i doneo je novu prednost Zvezdi 60:64.

28. minut - Odličan Dženkins koji pogađa za dva 60:57.

26. minut - Mirotić maši petu trojku na meču, dok Gist poentira uz faul na drugoj strani 58:55.

23. minut - Drži se Zvezda na početku drugog poluvremena, ali Barsa je ušla ipak nešto bolje od srpskog šampiona u nastavak.Ognjen Kuzmić nije uspeo da poentira pod košem, a onda Šakota dobio tehničku. POLUVREME: Barselona - Crvena zvezda - 41:42

19. minut - ŠTIMAAAC!!! Centar Zvezde pogađa trojku za vođstvo crveno-beloih 39:42.

18. minut - Dženkins je pogodio "dugu" dvojk. Mirotić je promašio trojku, potom je Zvezda izgubila loptu, a onda Ribas nije uspeo da poentira - 39:38

15. minut - Nova izgubljena lopta Barse, a lepo kombinuju Braun i Dženkins koji poentira iz kontre. Međutim, Kori Higins je pobegao sada Dženkinsu i poentira 35:29

13. minut - Dobar početak druge četvrtine za Zvezdu, koja je uspela da smanji prednsot Barse zahvaljujući dobroj igri iz tranzicije - 33:27.

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Barselona - Crvena zvezda - 29:19

10. minut - Loša Zvezdina odbrana , primila je skoro 30 poena. Higins je precizan - 29:19.

8. minut - Mirotić pravi ozbiljne probleme Crvenoj zvezdi, koja je dozvolila protivniku nekoliko lakih poena. Na drugoj strani poentirao je Lorenco posle dobre kontre crveno-belih - 21:15.

6. minut - Nastavlja se velika borba. Kuzmić je veoma raspoložen, pošto je već skupio osam poena - 13:13.

4. minut - Gledamo veoma zanimljiv meč. Zvezda je bolje otvorila deul i vodi - 9:11.

2. minut - Kuzmić i Dobrić su poentirali na početku meča, dok je Mirotić na drugoj strani odgovorio. U sledećem napadu je Simanić pogodio trojku - 2:7.

20:55 - Ostalo je još pet minut da početka meča.

20:50 - Evo i zagravanja.

20:45 - Pogledajte kako je izgledao dolazak košarkaša Zvezde u dvoranu Barselone.