SJAJNI BILI I LORENCO POKORILI RUSIJU: Zvezda srušila Zenit!
Bili Beron, Foto: Starsport©

16. kolo evrolige

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv blogu"

Objavljeno: 20:03h

Crvena zvezda je slavila na gostovanju u Rusiji, pošto je u 16. kolu Evrolige bila bolja od Zenita rezultatom - 65:58.

Crveno-bele je do pobede vodio američki dvojac - Bili Beron i Lorenco Braun koji je zajedno ubacio 44 poena! Neverovatno su igrali Amerikanci večeras i potvrdili epitet najboljih igrača Zvezde. Kada god je škripalo u igri srpskog šampiona Bili i Lorenco su vadili kestenje iz vatre i pogađali veoma, veoma teške šuteve.

Počelo je u znak bolje igre crveno-belih, koji su bolje ušli u meč od Zenita i prvu četvrtinu završili su sa prednošću od četiri poena. Rusk tim je silovito uzvratio u drugoj deonici i serijom 11 poena anulirao sve dobro što je uradila Zvezda na početku meča. Ipak, zahvaljujući Beronu i Braunu crveno-beli su na poluvreme otišli sa minimalnim minuosm.

Nastavak meča je doneo dosta 'tvrđu' utakmicu, u kojoj se Zvezda bolje snašla, dok je Zenit potpuno zakazao u napdau. Naravno, treba istaći i odličnu defanzivu izabranika Dragana Šakote.

U poslednjem kvartalu pokušao je ruski tim da preokrene stvari u svoju korist, ali su ponovo Lorenco i Beron bili na nivou. Pored njih dvojice veoma bitnu rolu imao je Džejms Gist, koji je bio odlično skakački raspoložen.

Bili Beron je bio najefikasniji sa 26 postignuta poena, Lorenco je imao na svom kontu 18 poena, 9 skokova i šest asistencija. Gist je ubacio sedam, a povratnik u redove Zvezde, Vladimir Štimac, zabeležio je šest poena.

Kod Zenita se istakao Holin sa 14, a Tomas ga je pratio sa 11.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv blogu":

39. minut - Neverovtan je Lorenco koji uspva da održi prednost Zvezde- 57:62.

38. minut - Štimac i Gist pogađaju veoma bitne poene - 54:59.

37. minut - Holins je bio siugran sa linije penala, ali Zvezda odgovora preko Lorenca - 51:55.

35. minut - Odličan prodor Lorenca, koji postiže prve poene u drugom poluvremenu - 49:53.

33. minut - Zvezda i dalje bez poena u poslednjem kvartalu - 49:51

31. minut - Ajverson pogađa uz dosta sreće 49:51

Kraj treće četvrtine: Zenit - Crvena zvezda - 47:51

29. minut - Evo trojke Filipa Čovča 44:49.

28. minut - Sjajna rampra Gista - 44:46.

27. minut - 21. poen Bilija Berona!!! Kakva trojka američkog beka - 44:46.

26. minut - Sjajan prodor Bilija Berona. Zvezda ponovo vodi - 42:43.

25. minut - Simanić je burno reagovao zbog četvrtog faula, dok Gist poentira iz reketa - 42:41.

24. minut - Dosta tvrdo se igra u trećoj četvrtini. Bili Beron je bio siguran sa linije penala - 42.39.

22.minut - Veoma loš defanzivni skok crveno-belih, što je iskoristio Ajon, koji je prikucao loptu u koš - 42:37.

Kraj prvog poluvremena: Zenit - Crvena zvezda 40:37

Dobar rezultat crveno-beli kada se uzme kako je počela druga deonica. Na kraju, zahvaljujući Beronu i Lorencu Zvezda ima minimalan zaostatak.

20. minut - Majstorija Lorenca Brauna uz zvuk sirene - 40.37

19. minut - Beron je pogodio neverovatnu trojku, ali je Pokrašov uzvratio istom merom 38:31.

18. minut - Ponovo je Braun najbolji igrač Zvezde. Odličan prodor plejmejkera crveno-belih za deseti poen na meču - 35:28.

17. minut - Holins je pogodio trojku uz faul. Ovo je njegov osmi poen - 33:26.

16. minut - Budi se Zvezda! Prvo je pogodio Lorenco, da bi u sledećem napadu Gist iz vrlo teške pozicije pogodio - 29:26.

15. minut - Štimac prekida seriju Zenita - 27:22.

14. minut - Nastavljaju Rusi u dobrom ritmu, Zvezda je i dalje bez poena. Ponkrašov je pogodio za tri, a u sledećem napadu Ajon poentira - 27:20.

12. minut - Nova dvojka za Zenit, Pokrašov je pogodio sa poludistance - 24:20.

11. minut - Serija Zenita od 6:0 koji su anulirali Zvezdinu prednost stečenu u prvoj deonici - 22:20.

Kraj prve četvrtine: Zenit - Crvena zvezda - 16:20

10. minut - Ponovo Braun u maniru najboljih centara - 16:20.

9. minut - Beron je najraspoloženiji za igru, ovo je deseti poen za američkog beka - 16:18.

8. minut - Lorenco Braun u stilu centara pogađa iz reketa - 11:15.

7. minut - Prvi poeni Štimca odkada se vratio u Zvezdu - 11:13.

6. minut - Lep 'flouter' Branka Lazića, dok Tomas pogađa uz faul. Izjendačenje - 11:11

5. minut - Promašaji na obe strane. Rezultat ostaje isti - 8:9.

4. minut - Evo trojke Bilija Berona, koji ubacuje svoj sedmi poen, ali Albisi vraća istom merom. Vodi Zvezda u Kazanju- 8:9.

3. minut - Ajverson je pogodio za dva - 5:6.

2.minut - Sjajna kontra Zvezde, Lorenco je prikucao loptu u koš za vođstvo crveno-belih - 3:6.

1. minut - Voronov je otvorio meč sa 'trojkom', a Bili Beron je odgovorio na drugoj strani - 3:2.