LORENCO JE ČUDOVIŠTE: Zvezda na krilima neverovatnog Brauna oduvala Olimpijakos!
Košarkaši Crvene zvezde, Foto: Starsport©

15.kolo evroliga

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 22:09h

Košarkaši Crvene zvezde su zabeležili šestu pobedu u Evroligi, pošto su u 15. kolu bili bolji od Olimpijakosa pred svojom publikom 88:81!

Junak pobede bio je fenomenalni Lorenco Braun koji je postigao neverovatnih 34 poena i najzaslužniji je što su Beograđani preokrenuli u Štark areni.

Vratio se američki plejmejker u redove srpskog šampiona posle povrede i pokazao svima koliko je bitan za igru crveno-belih. Odigrao je čudesnu utakmicu, upisao je rekord karijere u Evrolige, a pritom je podelio i 4 asistencije. Zajedno sa Bilijem Beronom (17) predvodio je ekipu Dragana Šakote do veoma bitne pobede.

1 / 9 Foto: Starsport©

Nije delovalo baš najbolje na početku meča, Zvezda je bolje otvorila duel, ali je Olimpijakos na kraju prve deonice upalilo motore i napravio razliku. Druga četvrtina je bila takođe veoma loša po Beograđane, koji su na odmor otišli sa minusom 13 razlike.

Međutim, kada je delovalo da Zvezda nema šanse na ovom meču usledila je ekspozija Lorenca Brauna, koji je počeo sam da igra, pogađao je sve i bio pravi lider svog tima. Kada se meč lomio u pomoć je pritekao Bili Beron sa dve vezane trojke, ali ono što je bilo ključno za pobedu srpskog šampiona jeste odlična odbrana.

Pored američkog dvojca, doprinos u ovom velikom trijumfu crveno-beli imali su Lazić i Gist sa osam poena.

Kog Atinjana najefikasniji je bio Brendon Pol sa 21 poenom, Milutinov je upsiao 15, a Printezis 14 poena.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

38. minut - 31 poen Lorenca Brauna za korak bliže pobedi - 85.74.

37. minut - Branko Lazić poentira za dva, a u sledećem napadu Gist monstruozno zakucava - 82:74.

36. minut - Ponovo Braun na jedoj strani, dok je Printezis siguran na drugoj 78:72.

35. minut - Braun i dalje igra vrhunski, ali je Pol dao bitnu trojku - 74:68.

34.minut - Beron nije uspeo da produži seriju promašivši verovatno najlakšu trojku na meču, ali je odbrana ostala na istom nivou. Lazić je u kontri doneo lake poene za 71:63.

32. minut - Bili Beron je vezao dve trojke. Sjajna je Zvezda u ovimn momentima - 69:63.

31.minut - Izuzetna igra Beograđana u drugom periodu, pre svega u odbrani..

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - Olimpijakos 61:61.

1 / 3 Foto: Starsport©

30. minut - Boriša Simanić je pogodio trojku!!! Ponovo imamo egal. Sam kraj četvrtine obeležile su trojke Berona i Ročestija sa druge strane - 61:61.

27. minut - Neverovatni Lorenco Braun - 50:56.

26. minut - Sam igra Braun u ovim momentima i ponovo poentira. Ovo je njegov 20 poen na meču - 48:56.

25. minut - Crveno-beli su imali dobar nalet, ali je usledio odgovor Grka preko Milutinova, koji je siguran s linije penala - 46:56.

24. minut - Odogovara Spanulis - 44:52.

23. minut - Zvezda je podigla nivo igre zahvaljujući poenima Brauna - 44:50.

21.minut - Lorenco Braun poentira iz konte - 38:48.

Kraj druge četvrtine: Crvena zvezda - Olimpijakos 36:48

20. minut - Boldvin siguran sa penala 35:46.

18. minut - Olimpijakos je ušao u seriju grešaka a Zvezda je to iskoristila! Lorenzo Braun je vezao četiri poena sa linije penala, a onda je posle greške Spanulisa Dženkins pogodio trojku – prvu ove sezone u Evroligi - 31:39.

15. minut - Pol je nemilosrdan, nova trojka 24:37.

14. minut - Dobrić trojkom diže Zvezdu iz ambisa 21:30.

12. minut - Vezenkov i Brendon Pol prave ozbiljne probleme odbrani crveno-belih - 18:30.

11. minut - Vili otvara poenima nastavak meča.

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda - Olimpijakos 16:21

1 / 6 Foto: Starsport

10. minut - Pala je igra Zvezde u drugom delu prve deonice, a Čović i Odžo su propustili šansu da smanje prednost Olimpijakosa 16:21.

9. minut - Bolji su Grci u ovim trenucima i zasluženo vdeo 16:18.

8. minut - Serija 7:0 za goste, poslednji u nizu je pogodio Papanikolau, ali Bili Beron prekida seriju Grka - 14:14.

6. minut - Loša napadačka igra na obe strane i promašeni šutevi i izgubljene lopte na obe strane.

4. minut - Treća trojka za crveno-bele, Boriša Simanić je pogodio za tri poena - 11:7.

3. minut - Antonis je vratio trojku. Zvezda - Olimpijakos 6:5.

2. minut - Nova trojka za crveno-bele, ovoga puta je pogodio Lorenco Braun 6:2.

1.minut - Davidovac otvara meč sa ubačenom trojkom - 3:0.

19:00 - Počela je utakmica u Štark areni.

18:55 - Pogledajte kako izgelada Beogradska arena neposredno pred početak meča.

1 / 6 Foto: Espreso.co.rs

18:50 - Predstavljanje timova.