LORENCO JE ZVEZDIN LIDER, PROBUDIO SE I DERIK BRAUN: Crveno-beli pokorili Milano za novu pobedu u Evroligi!
Šakota sa igračima Zvezde, Foto: Starsport©

12. KOLO EVROLIGE

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 22:51h

Ne može Armani protiv Crvene zvezde, pa to ti je! Srpski i regionalni šampion je pokorio Milano za peti trijumf u Evroligi - 77:67!

Crveno-beli su odigrali sjajnu defanzivnu partiju u 12. kolu elitnog evropskog takmičenja, a Dragan Šakota je dokazao da je probudio ovu veoma talentovanu ekipu beogradskog kluba.

Lorenco Braun je ponovo bio junak pobede, pošto je mosio Zvezdu sa 21 postignutim poenom. Pratio ga je Bili Beron sa 17, dok je veoma bitnu ulogu imao zaboravljeni Derik Braun. Momak koji je je više vremena proveo van terena nego na njemu, odigrao je sjajno i pogodio neke baš bitne koševe. Na kraju je meč završio sa 12.

Crveno-beli su veoma motivisano ušli u meč i od početka su igrali sa više želje nego protivnik, pa je na kraju prve četvrtine tim Dragana Šakota otišao sa prednoću od dva poena. Usledilo je odogovor Armanija, koji je ubrzao igru i preokrenuo stvari u svoju korsit. Ipak, Zvezda nije dopustila Italijanima da previše odmakne, pa se na poluvremenu otišlo 40:39.

1 / 2 Foto: Printskrin

Treća četvrtina je recept za Zvezdine igru u nastavku sezone - perfektna defanziva i dobar napad. Beograđani su odigrali najbolji kvartal na meču, dok se Armani prilično mučio u napadu.

Pokušali su Manekani da se vrate u meč, ali Derik i Lorenco Braun su pogodili neke veoma bitne šuteve i Crvena zvezda je došla do nove pobede nad Armanijem. Zanimljivo, italijanski klub u pet mečeva sa srpskim šampionom nema nijedanu pobedu. Očigledno da Zvezdi prija boravak u Milanu.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

Kraj meča: Armani - Crvena zvezda 67:77

39. minut - Sigurna ruka Lorenca Brauna sa linije slobodnih bacanja - 65:71.

38. minut - Rodrigez poentira sa penala - 65:69.

37. minut - Izmislio je poene Lorenco, dok Rol pogađa na drugoj strani. Napokon Džejms Gist, sjajnim zakucavanjem donosi nove poene - 63:69.

36. minut - Serhio Rodrigez vraća trojku - 60:65.

35. minut - Delavale upisuje svoj sedmi poen, ali Bili Beron je tu kada je najbitnije. Četvrta trojka za Amerikanca - 57:65.

34. minut - Nije ovo meč Džejmsa Gista, koji je napravio faul u napadu.

33. minut - Ovakav Derik Braun je potreban crveno-belima. Amerikanac je pogodio veoma bitnu trojku. Delavale je bio siguran sa linije penala - 55:62.

32.minut - Majkl Odžo!!!!! Monstruozno zakucavanje Zvezdinog centra. Skola se dobro snašao ispod koša - 53:59.

31.minut - Delavale je bio polovičan sa penala - 51:57.

Kraj treće četvrtine: Armani - Crvena zvezda - 50:57

30. minut - Mo Fajeee!!!! Trojka Senegalca iz ugla, ali odgovara istom merom Rol - 50:57.

29. minut - Džef Bruks sjajnim zakucavanjem prekida seriju beogradske ekipe, a Lorenco Braun nema nameru da stane - 47:54.

28. minut - Sve bolji crveno-belih - Davidovac poentira iz kontre - 45:52.

27. minut - Dobra odbrana srpskog šampiona, koji preko Odža uvećava prednost - 45:50.

26. minut - Biliii Beroon!!! Trojka Amerikanca za novo vođstvo crveno-belih - 45:48.

25. minut - Nastavlja Braun u dobrom ritmu, novi poeni za plejmejkera Crvene zvezde. Ovo je bio njegov 13 - 45:45.

23. minut - Lorenco Braun je siguran sa linije slobodnih bacanaj 42:43

22. minut - Vrlo inteligentni poeni Dejana Davidovca, a Skola poenitra na drugoj strani - 42:41.

Kraj druge četvrtine: Armani - Crvena zvezda - 40:39

20. minut - Izmislio je poene Beron, koga su faulirali pri šutu za tri poena, a Amerikanac je bio stoprocentan. Uzvratio je Armani, dok je u poslednjem napadu Lorenco Braun pogodio uz zvuk sirene - 40:39.

19. minut - Trojka Bilija Berona - 36:34.

18. minut - Dobra rola za Derika Brauna koji poentira za dva. Na drugoj strani odlični Moraskini - 36:31.

17. minut - Nova trojka za Armani i ponovo sjajni Nemanja Nedović. Ubrzala se igra, što koristi domaća ekipa zahvaljujući doborm skoku Vajta. Tajm-aut je tražio Dragan Šakota - 34:29.

16. minut - Rol je pogodio drugu trojku za Milaneze, ali na drugoj strani, trojkom, odgovora Derik Braun - 29:29.

15. minut - Uzvrađa Zveza sa četiri veana poena - prvo Čović, pa Odžo - 26:26.Save

14. minut - Ponovo Bruks, ovoga puta poentira uz faul. Nedović se u sledećem napadu upisuje u stelce. Prva trojka za Armani na večerašnjem meču - 26:22.

12. minut - Lopta se odbila tačno u ruke Bruksa, koji je lagano pogodio - 20:22.

11. minut - Derik Braun je u poslednjem sekudnu prvog napada poentirao iz vrlo teške pozicije - 18:22.

Kraj prve četvrtine: Armani - Crvena zvezda 18:20

10. minut - Moraskini je pogodio uz faul, ali stigao je odgovor Dobrića u vidu trojke - 18:20.

9. minut - Lorenco Braun uz malu pomoć obruča pogađa svoju prvu trojku na utakmici. Armani do svojih poena ponovo dolazi sa linije slobodnih bacanja - 15:17.

8. minut - Nesporazum igrača Armanija iskoristio je Davidovac. Sa druge strane Delavale je bio siguran sa linije penala - 13:14.

7. minut - Uzvratio je Armani sa četiri vezana poena, Faje je posle drugog pokušaja pogodio trojku - 10:12.

6. minut - Ponovo je Lorenco bio siguran sa poludistance, četvrti njegov poen na meču - 6:9.

4. minut - Dobra igra Ognjena Kuzmića ispod koša, ali Rodrigez odgovara uz dosta sreće. U sledećem napadu Braun je pogodio sa poludistance. Vodi Zvezda - 6:7

3. minut - Bili Beron ubacuje trojku, a na drugoj strani se u listu srelaca upisuje Rodrigez - 4:3.

2. minut - Prvi poeni na meču, Skola je poentirao iz reketa - 2:0.

STARTNA POSTAVA ZVEZDE

1. minut - Promašaji sa obe strane obelećili su uvodne trenutke meča.

20:45 - Sve je spremno za početak utakmice u Milanu.