NAJBIZARNIJA SITUACIJA U ISTORIJI: Harden zakucao, a sudije poništile čist koš zbog najluđe stvari koja se desila!
Džejms Harden zakucava loptu u koš, ali ona se potom vratila na obruč, Foto: Printscreen/Youtube/Bleacher Report

I hjuston ostao bez pobede

NBA liga ne pamti da se nešto ovako desilo

Neverovatna scena se dogodila na spektakularnom meču između Hjustona i San Antonija.

U derbiju Teksasa su posle 2 produžetka slavili Sparsi 135:133, međutim, na krajnji rezultat i ishod su uticali arbitri, tačnije jedan od njih koji je napravio neverovatan previd i poništio čist koš Džejmsu Hardenu.

To se dogodilo u poslednjoj četvrtini kada je Hjuston vodio 102:89. U jednom napadu Sparsa je Harden presekao loptu i u kontri je zakucao u koš, ali se tada dogodila bizarna situacija.

Lopta se uz pomoć mrežice vratila na obruč sa druge strane i potom nazad na teren. I iako su svi videli da je "Brada" zakucao loptu u koš, sudije su reagovale i poništile, tačnije poručile da se igra nastavi.

Tome je doprineo i sam Harden koji je nesvesno krenuo na loptu, kao da je i on sam mislio da je promašio zakucavanje. Usledio je prekid i protesti, traženje da se pogleda snimak, ali su sudije bile neumoljive i Roketsima su ukradena dva poena.

S tim poenima bi pobedile već posle 48 minuta igre, jer ne bi Sparsi stigli do izjednačenja koje im je donelo prvi produžetak.

Iz Hjustona su najavili žalbu, pa se očekuje konačna odluka lige.