NBA: Dončić nosio Dalas do pobede, Bobi bez minuta! Klipersi ubacili 150 poena i ponizili Atlantu, a Harden 49!
Luka Dončić, Foto: AP

nba liga

Nestvarni Džejms Harden ubacio je 16 od čak 41 šuteva i zabeležio 49 poena, uz pet skokova i šest asistencija.

Objavljeno: 09:22h

Košarkaši Dalas Maveriksa pobedili su Toronto Reptorse rezultatom 110:102 u noći između subote i nedelje.

Maveriksi su došli do pobede posle dva uzastopna poraza. Oni su početkom druge četvrtine imali +11, ali je usledila velika serija aktuelnog šampiona NBA lige koji je na poluvreme otišao sa +7.

U nastavku je viđena rezultatska klackalica, ali je Dalas uspeo da slomi otpor rivala sredinom poslednje četvrtine, ode na +14 i privede meč kraju.

Luka Dončić je ponovo briljirao, ovoga puta sa 26 poena, 15 skokova i 7 asistencija, ali uz šut iz igre 5/14 i 7 izgubljenih lopti. Pratio ga je Kristaps Porzinfis sa 20 poena i 15 uhvaćenih lopti, uz šut iz igre 7/20, dok Boban Marjanović nije dobio nijedan minut na ovom meču.

Najbolji u Torontu su bili Norman Pauel sa 26 i Frend Vanvlit sa 24 poena, dok je Paskal Sijakam imao 15 poena (6/24) i 7 asistencija.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa razbili su Atlantu sa čak 150:101 i pretrpeli drugi najubedljiviji poraz u istoriji franšize, dok je Hjuston na krilima Džejmsa Hardena pobedio Minesotu Timbervulvse sa 125:105.

Povratnik Pol Džordž istakao se u Klipersima sa 37 poena. Lu Vilijams je ubacio 25, uz po šest skokova i asistencija, a Džerom Robinson je imao 21 poen. Trej Jang je dao sve od sebe i na kraju zabeležio 20 poena, pet skokova i šest asistencija, dok su Kem Rediš i Diandre Hanter imali po 12 poena.