PARTIZAN JEDINI NEPORAŽENI TIM U EVROPI: Micov i Armani dobili Barsu, Željkov Fener zakucan za dno Evrolige!

6. kolo evrolige

Valensija stigla do prve pobede, teški porazi Bajerna i Olimpijakosa

Košarkaši Armanija pobedili su Barselonu u 6. kolu Evrolige sa 83:70 (15:20, 15:17, 22:21, 31:12) i tako im naneli prvi poraz u elitnom takmičenju ove sezone.

Barselonin pobedonosni niz završen je u Milanu, gde je Armani upisao petu uzastopnu evroligaški trijumf.

Ekipa Svetislava Pešića je dobro otvorila utakmicu, vođstvom od 7:0 i sve do poslednje četvrtine je delovala sigurno, al je usledio prekoret i velika pobeda "manekena".

Poslednjih deset minuta proteklo je u dominaciji domaćina. Serijom od 12:2, uz dve trojke Dela Valea, Armani je preuzeo vođstvo i dodavao gas kako se meč bližio kraju. Barsa je u poslednjoj četvrtini postigla samo 12, a primila 31 poen i poraz je bio neminovan. Vladimir Micov je sa 16 poena, osam skokova i tri asistencije bio među najzapaženijim igračima milanskog tima.

Košarkaši Žalgirisa pobedili su Fenerbahče rezultatom 79:76 u šestom kolu Evrolige posle velikog preokreta.

Nando de Kolo je postigao 29 poena i bio apsolutni lider na meču, Slukas je dodao 13, 12 Vilijams, dok je Veseli imao 8 poena i 6 skokova, Lovernj 2, a Kalinić samo 1 poen.

Grigonis je sa 19 poena bio najefikasniji u redovima Žalgirisa, sa 16 ga je pratio Zek Ledej, a Džok Lendejl je utakmicu okončao sa 8 postignutih poena.

EVROLIGA, ŠESTO KOLO:

Četvrtak Crvena zvezda – Himki 90:78 Panatinaikos – Anadolu Efes 86:70

Petak Zenit – CSKA 70:87 Fenerbahče – Žalgiris 76:79 Valensija – Lion 81:72 Milano – Barselona 83:70 Olimpijakos – Makabi 65:90 Baskonija – Bajern 93:60 Real Madrid – Alba 85:71