VASA SRUŠIO ZVEZDU U ISTANBULU: Crveno-beli se ponadali, pa ih Efes spustio na zemlju!
Džejms Gist i Filip Čović, Foto: Starsport©

5. kolo evrolige

Sva dešavanja na meču mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 20:17h

Iako je u jednom trenutku delovalo da mogu do velikog preokreta, košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da naprave podvig i na kraju su ubedljivo izgubili od Efesa u Istanbulu - 85:70

Očajno je srpski šampion ušao u meč, nije imao rešenje za Vasilija Micića, koji je sa pet vezanih poena otvorio duel u "Sinan Erden" dvorani. Efes je napravio veliku razliku i posle prvih deset minuta imao je prednost od 12 razlike.

Ista slika je viđena i u drugoj deonici, Zvezda se mučila u napadu, izostala je dobra organizacija u igri, a ni odbrana nije briljirala. Dženkins je pri kraju poluvremena pokušao da razmrda crveno-bele, ali se na odmor otišlo sa preslikanom razlikom kao i na kraju prve četvrtine.

Delovalo je da Zvezda nema oružja da se vrati u meč, međtuim, usledila je najbolja četvrtina izabranika Andrije Gavrilovića. Braun, Odžo i Lazić su bili pokretačka snaga crveno-belih, koji su u jednom trenutku došli u prednost. To je bio jasan znak Atamanu da podigne svoj tim, pa su njegovi igrači reagovali i Efes je surovo uzvratio, pa tas je prevagnuo na stranu vicešampiona Evrope.

Četvrta četvrtina je bila veoma loša za Zvezdu, ceo trud iz treće četvrtine je pao u vodu, a Efes je nastavio tamo gde je stao i lagano priveo meč kraju.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Vasilije Micić sa 26 poena, a pratio ga je Larkin sa 13.

Kod Zvezde najviše poena je postigao Lorenco Braun (16), Lazić je utakmicu završio sa 9, a Davidovac sedam.

Neće imati crveno-beli vremena za odmor, pošto im već u četvrtak u goste dolazi Himki.

Sva dešavanja sa meča možete da pratite na našem lajv-blogu:

36. minut - Trojku pogađa i Džejms Anderson - 75:60

34. minut - Nekoliko loših odluka igrača Crvene zvezde, što Efes koristi Vasa Micić poentira iz teške pozicije - 66:58.

33. minut - TROJKA!!! Davidovac preko Singltona - 59:56.

32. minut - Lorenco Braun koristi dobar pas Kuzmića - 59:53.

31. minut - Kakva trojka Micića... - 59:51.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Efes - Crvena zvezda 56:51

Greške Brauna su obeležile kraj četvrtine. Amerikanac je izgubio loptu u poslednjem napadu, da bi u sledećem napadu napravio nerezonski faul.

30. minut - Prvo Larkin, pa Vasa za novo vođstvo Efesa 54:51.

29. minut - Vodi Zvezda, Perperoglu pogađa oba slobodna bacanja 51:52.

28. minut - Sjajna Crvena zvezda u trećoj četvrtini. Odžo je plovičan sa linije slobodnih bacanja - 49:49

27. minut - Zvezda se vraća! Braun i Odžo smanjuju, serija 9:0 - 49:46.

26. minut - TROJKA! Lorenco Braun smanjuje prednost - 49:40.

25. minut - Lazić poentira iz kontre, Zvezda smanjuje - 47:37.

24. minut - Piters pogađa trojku, 47:31. Lazić je uzvratio košem za dva, 47:33.

23. minut - Monstruozno zakucavanje Danstona - 44:29.

21.minut - Gist poentira uz faul posle ofanzivnog skoka - 40:29.

POLUVREME: Efes - Crvena zvezda - 38:26

Najefikasniji na meču je Vasa Micić sa 10 poena, dok se kod Zvezde istakao Dženkins sa šest poena.

20. minut - Sve zasluge za ovaj poen ima Perperoglu, a Gist je samo potvrdio koš - 38:26.

19. minut - Dženkins promašio je "svoj" šut. Larkin gubi loptu, ali onda Balbaj vraća posed Efesu. Plajs je promašio trojku, a Anderson hvata loptu i dobija dva slobodna bacanja - 35:24.

18. minut - Brzi poeni Berona za povratak Zvezde u meč ponovo.

17. minut - Nastavlja Dženkins - 29:21.

16. minut - Vezuje dva koša Čars Dženkins i smanjuje prednost Efesa - 29:18.

15. minut - Zvezda se baš muči... Nema raspoloženog igrača u taboru srpskog šampiona.

14. minut - Tibor Plajs je siguran sa poludistance - 29:14.

13. minut - Druga trojka Micića na večerašnjem meču - 27:14.

12. minut - Odlični Kuzmić u reketu hvata ofanzivni skok i poentira - 24:14.

11. minut - Kruno Simon je pogodio trojku, ali je Dobrić odgovorio istom merom. Prva trojka za Crvenu zvezdu na ovom meču - 24:12.

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Efes - Crvena zvezda 21:9

Na kraju prve deonice Kuzmić je smanjio vođstvo turskog šampiona.

10.minut - Prelep prodor Vase Micića za ogromnu prednost Efesa. Očajan napad Zvezde smo videli u ovih prvi deset minuta, organizacija igre je najveći problem crveno-belih - 21:7.

8. minut - Bobua pogađa trojku za +10 - 17:7.

7. minut - Danas ne ide ništa od ruke Gistu. Amerikanac ima 0/4 iz igre, a napravio je i faul - 14:7.

6. minut - Nastavlja se trojkaška paljba Efesa, ovoga puta je Simon poentirao. Sa druge strane prodor Lazića za nove poene crveno-belih - 14:7.

5.minut - Prva trojka Larkina, pa nesporstki faul Brauna - 9:5.

4. minut - Ispravlja se za prethodni promašaj Lorenco Braun, koji poentira uz faul - 6:5.

3. minut - Lorenco Braun maši zakucavanje, nešto slično je uradiio i protiv Makabija u Tel Avivu.

2. minut - Lepa akcija Zvezde i prvi poeni za Lorenca Brauna - 5:2.

1. minut - Vasilije Micić je sjajno otvorio meč. Prvo je pogido dvojku, da bi u sledećem napadu postigao i trojku - 5:0.

18:30 - Utakmica je počela. Zvezda je krenula u postavi - Braun, Lazić, Beron, Simanić i Gist.

18:25 - Pogledajte šta je večeras na programu od utakmica Evrolige.

18:20 - Deset minuta pred početak utakmice, tribine u Sinan Erdemu su poluprazne.