ABA ligadobila jednogodišnju B licencu od Evroligenaznačeno da će samo šampion iz ABA lige biti učesnik takmičenja, ali nije određeno šta će se desiti ako prvak bude ekipa koja ne ispunjava uslove za takmičenje u Evroligipromene u sistemu takmičenja, pa će prvi put u istoriji, klubovi igrati po raund-robin sistemusvako sa svakim u ligi od 30 kola