ZVEZDA IMA MEČ LOPTU: Crveno-beli na krilima Berona srušili Partizan u još jednoj neizvesnoj utakmici!
Beron je bio najefikasniji košarkaš na utakmici sa 25 poena, Foto: Starsport©

finale kls, 3. utakmica

Sva dešavanja sa današnjeg meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:25h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali Partizan u trećoj utakmici finalne serije Superlige Srbije rezultatom 96:90. Ovim trijumfom su poveli sa 2:1 i imaće meč loptu u ponedeljak pred navijačima Partizana.

Najefikasniji u taboru pobednika bili su Beron sa 25 i Davidovac sa 15 poena, dok su se u poraženom sastavu istakli Marinković sa 21 i Renfro sa 17 koševa.

Dejan Davidovac je odigrao sjajan meč
Dejan Davidovac je odigrao sjajan meč foto: Starsport©

Podsetimo, šampion je onaj koji prvi stigne do tri pobede. Uskoro opširnije...

Sva dešavanja sa današnjeg meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

40. minut - Kej Si Rivers stavlja tačku na "i". Nova trojka za crveno-bele imaju 92:85 na pola minuta do kraja susreta.

40. minut - Janković je promašio oba slobodna bacanja, Faje je fauliran pod košem i on će imati šansu za pogodi oba penala i tako verovatno donese pobedu Zvezdi.

39. minut - Neizvesno u finišu! Partizan se primakao na dva poena razlike na minut i po do kraja utakmice - 85:83

38. minut - Još jednom Davidovac i opet za tri!

37. minut - Nova trojka Davidovca, ali stigao je odgovor Renfra u narednom napadu. Zvezda vodi 82:78.

35. minut - Prvi koš Marinkovića iz igre tek na pet minuta do kraja meča. Tome je prethodila trojka Berona iz velike udaljenosti. Zvezda ima prednost 79:71.

32. minut - Davidovac postiže trojku! A, već u narednom napadu Gagić pravi petu ličnu grešku nad Davidovcem i završava utakmicu.

30. minut - I dalje se ne nazire ko može da pobedi u ovom meču. Zvezda ne može da se odlepi na veću prednost od šest poena, dok Partizan ne može da priđe na manje od tri koša zaostatka.

27. minut - Druga trojka Branka Lazića na meču za 66:60 na tri minuta do kraja trećeg perioda. Ne može se bez neizvesnosti u ovoj finalnoj seriji.

25. minut - Nikola Janković pogađa šut sa distance i smanjio rezultat. U nastavku se spetljao Zagorac, a Čović to koristi i pogađa trojku za 60:54.

DELIJE O SAVIĆEVIĆU

22. minut - Novica Veličković postiže trojku i izjednačio je na 50:50, ali Beron prekida seriju crno-belih i ubacuje svoj 16. poen

20. minut - Završeno je prvo poluvreme u Pioniru. Zvezda ima prednost od 48:43 i očekuje nas uzbudljiv nastavak meča. Najefikasniji u domaćem timu je Beron sa 12poena, Faje je ubacio 9, dok je u Partizanu najraspoloženiji Vanja Marinković sa 17 koševa.

19. minut - Odžo postiže dva poena, a u sledećem napadu Marinković pogađa za tri poena i smanjuje na 41:38.

16. minut - Prva trojka za Berona! Delije zapalile zastavu Kosova i poslale poruku Dejanu Savićeviću za dešavanja oko meča Crne Gore i pomenute južne srpske pokrajine

DELIJE ZAPALILE ZASTAVU KOSOVA

14. minut - Odžo postiže teške poene uz faul Gagića. Zvezda vodi 29:23 u trećem meču finalne serije.

CRVENO-BELA PORODICA

1 / 6 Foto: Starsport©

11. minut - Đorđe Gagić postiže poene iz reketa. Hala Pionir se poprilično napunila i košarkaši Zvezde imaju podršku najvatrenijih navijača.

10. minut - Sjajna rola Dušana Ristića. Četiri poena za kratko vreme i upravo je on smirio igru i vratio prednost svom timu. Lazić je u nastavku pogodio trojku i postavio 22:18 za kraj prve četvrtine.

7. minut - Vratio se Partizan i uspeo da izjednači i povede. Renfro je izuzetno raspoložen večeras za igru.

3. minut - Zvezda je silovito ušla u meč. Davidovac, Faje i Odžo su postigli poene i crveno-beli imaju 7:2 u uvodnom delu meča

19:00 - Počela je treća utakmica finala!