Srpsko finale ABA lige: Zvezda pokorila Zagreb i zakazala duel sa Mega Leksom! (VIDEO)

polufinale plej-ofa aba lige

Izabranici Dejana Radonjića plasirali su se u finale regionalnog takmičenja pošto su rezultatom 2:0 eliminisali Cedevitu
Objavljeno: 22:06h
Košarkaši Crvena zvezde
plasirali su se u finale
ABA lige pošto su u drugoj utakmici polufinala plej-ofa pobedili Cedevitu
u Zagrebom rezultatom 73:65 i tako sa dve pobede obezbedili srpsku borbu za Evroligu, pošto je Mega Leks još u subotu ušao u finale. U jednoj veoma lošoj košarkaškoj predstavi,
gde je maltene u statistici veća brojka bila kod broja izgubljenih lopti nego kod procenata šuta , bolje se snašla beogradska ekipa i uspela da dođe do trijumfa. Da li nego može da ga vidi? Nebesko zakucavanje Tarensa Kinzija! (VIDEO)
Cedevita/Marin Sušić
Ključan period igre desio se u drugom delu treće četvrtine kada su crveno-beli uspeli da preokrenu rezultat i sačuvaju ga do kraja. U tim trenucima briljirao je Vladimir Štimac koji je utakmicu završio sa 17 poena. Pobesneli Radonjić ušao u igru! Trener Zvezde prošetao po terenu u Zagrebu! (VIDEO)
Saša Pavlić Koky
Pored njega doprinos trijumfu dali su Kvinsi Miler sa 10 poena i Stefan Jović sa 9 poena i 6 asistencija.
Sa druge strane, Džejkob Pulen je ubacio 17 poena, Džejms Vajt 11, ali nisu imali adekvatnu podršku saigrača. Dangubićev let iznad Zagreba: Strašan alley-opp Zvezdinih igrača! (VIDEO)
Sve informacije vezane za ovu utakmicu možete pratiti na portalu Espreso.co.rs!
Fonet/Fonetevroliga
Espreso.co.rs! TOK UTAKMICE UTAKMICA JE ZAVRŠENA POBEDOM CRVENE ZVEZDE REZULTATOM 73:65 40. minut - Crveno-beli uspevaju ponovo da vrate šest poena prednosti trojkom Branka Lazića i da maltene reše utakmicu. 37. minut -
34. minut - Zvezda uspeva da održi prednost od 54:60. NA POSLEDNJI DVOMINUTNI ODMOR CRVENA ZVEZDA ODLAZI SA PLUS +6. FENOMENALNU PARTIJU PRUŽA VLADIMIR ŠTIMAC! 26. minut - 22.minut -
NA POLUVREME SE ODLAZI SA 39:34 ZA CEDEVITU.
18. minut -
15. minut - Nakon serije grešaka Cedevite, srpski šampion uspeva da stigne do izjednačenja. 12. minut -
PRVA ČETVRTINA JE ZAVRŠENA REZULTATOM 19:16. 9. minut -
7. minut -
Dangubićev let iznad Zagreba: Strašan alley-opp Zvezdinih igrača! (VIDEO) 5. minut -
3. minut - PRE POČETKA UTAKMICE, MINUTOM ĆUTANJA JE ODATA POČAST ŽRTVAMA TERORISTIČKOG NAPADA U BRISELU.
20:00 - Utakmica je počela.
19:45 - pa će domaća ekipa sigurno imati dobru podršku.