ZVEZDA RAZBILA BUDUĆNOST: Evroliga sve bliža Hali Pionir!
ABA liga, finale 1. utakmica, Foto: Starsport©

finale aba lige

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:36h

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u finalnoj seriji ABA lige pošto su savladali Budućnost rezultatom 91:72.

Videli smo izuzetno zanimljiv meč sa mnoštvo lepih akcija i atraktivnih poteza, ali na kraju je tim Milana Tomića potvrdio uspon forme u kojoj se nalazi kada je to najbitnije.

Budućnost je imala šansu u prvom poluvremenu kada je na krilima Bitadzea i Kola igrala veoma dobro, da bi u nastavku Zvezda predvođena Berono, kao i kompletno svim igračima na terenu preokrenula meč i rešila meč u svoju korist na ubedljiv način.

Zvezda je najveću razliku napravila šutem za tri poena. Crveno beli su pogodili 12 trojki iz 22 pokušaja, Budućnost sedam iz 24 pokušaja.

Bili Beron je još jednom bio najbolji pojedinac u Zvezdinom timu, ali su i svi ostali igrači dali veliki doprinos pobedi. Beron je meč završio sa 19 poena, Dobrić je dodao 12, a poene su postizali i svi ostali igrači osim Nenadića. U Budućnosti je jedini „dvocifreni“ bio Noris Kol sa 18 poena.

Sledeći meč igra se već u nedelju od 19 časova u Hali Pionir.

Sva dešavanja sa meča možete da pratite uz "lajv-blog"

KRAJ UTAKMICE: Crvena zvezda - Budućnost 91:72

40. minut - Nova trojka za Kola, ovo je gotov meč! Zvezda vodi sa 1:0

38. minut - Davidovaaaac! Neverovatan procenat šuta za tri poena!

36. minut - Branko Lazić se trojkom upisao u strelce! 77:60 u Pioniru!

35. minut - Kol je zaradio tehničku, zbog nedoličnog ponašanja

32. minut - Neverovatna trojka iz pada Nikolića

32. minut - Uzvraća Kol za tri poena

31. minut - Prvo je Simanić odradio sjajan posao u odbrani sa blokadom, a onda je Rivers iz naskoka pogodio za +15

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Crvena zvezda - Budućnost 65:52. Beron je najefikasniji sa 16 poena i po njegovim notama crveno-beli igraju ovaj meč, odličnu partiju pružaju Odžo i Cirbes sa po 8 koševa, dok je u gostujućem taboru Kol sa 11 poena najraspoloženiji

30. minut - Dobrić uz zvuk sirene pogađa trojku

28. minut - Beron postiže poene za 62:47

26. minut - Zvezda ima +11, ovo su trenuci koji mogu da preokrenu meč!

25. minut - Pogađa Cirbes! Veoma važni poeni za ekipu Milana Tomića

24. minut - Bili Beron pogađa novu trojku! + 6 za Zvezdu

23. minut - Kol pogađa trojku, četvrtu za Budućnost

21. minut - Tehnička greška za Branka Lazića

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Crvena Zvezda - Budućnost 45:42 Odžo i Beron predvode svoj tim sa po 8 poena, dok je Kol sa istim brojem poena najefikasniji u ekipi Budućnosti

20. minut - Monstruozna asistencija Berona za Fajea koji sjajno zakucava!

20. minut - Asistencija Čovića za Dobrića koji pogađa za dva poena. Crveno-beli vode 43:40

18. minut - Pet vezanih poena Čovića, Zvezda na 37:38

17. minut - Tajm-aut je zatražio Repeša, Beron je zabeležio osmi poen na meču

16. minut - Trojka Berona! To je ono što je potrebno timu srpskog šampiona

15. minut - Budućnost opet ima najveću prednost na meču 28:22, mala kriza u redovima Crvene zvezde

14. minut - Zahuktalo se u Areni, u klinču su bili Barović i Cirbes, ali saigrači su ih razdvojili

11. minut - Simanić pogađa trojku, ali uzvraća raspoloženi Koti Klark istom merom

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Budućnost ima prednost posle prvih deset minuta od 20:18. Bitadze i Kol su najefikasniji sa po 6 poena, dok je Odžo postigao 5

8. minut - Prelep potez Kola, koji je izjednačio u Pioniru na 14:14

7. minut - Prekida seriju Noris Kol, 13:10 za crveno-bele

5. minut - Sada je i Faje precizan za tri poena!

5. minut - Na isteku napada Davidovac pogađa za tri poena. Zvezda ima prednost od 10:8

4. minut - Klark sa distance za dva poena, vode gosti sa 8:5

3. minut - Odžo postiže prve poene za Zvezdu

2. minut - Bitadze pogađa prvu trojku na meču, a ubrzo i drugu - 6:0 za Budućnost

19:00 - Počela je 1. utakmica finala ABA lige

18:30 - Navijačka tenzija u Pioniru

18:15 - Igrači su izašli na zagrevanje, dvorana se polako puni.

1 / 6 Foto: Espreso.co.rs