PEŠIĆEV ŠAMAR KRALJU: Barsi El Klasiko - ruska mašinerija pokorila Pirej - Olimpijakos u crnoj seriji!

24. kolo evrolige

Hrvat obradovao Karija, Olimpijakos vezao peti uzastopni poraz u elitnom evropskom takmičenju

Barselona Kaija Pešića savladala je Real Madrid rezultatom 77:70 u okviru 24. kola Evolige u svojoj dvorani.

Vrlo izjednačenu utakmicu smo gledali, a prevagu je odnela bolja igra Barse u drugoj četvrtini. Najefikasniji u pobedi Barse bio je Ante Tomić sa 22 postignuta poena, dok je kod Madriđana najbolji bio Rudi Fernandez.

Pre početka El Klasika Barselona je odala čast legendi kluba Huanu Karlosu Navaru. Katalonci su povukli dres sa brojem 11 iz uporebe i pokazali koliko Navaro znači klubu.

Košarkaši CSKA iz Moskve bili su ubedljivi na gostovanju u Pireju i sa 97:81 su pobedili Olimpijakos.

Grci su se dobro držali u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da održe tempo Moskovljana.

Kori Higins je imao 18, Nando de Kolo 16, Serhio Rodriges i Kajl Hajns 15. U suparničkom sastavu istakao se Zek Lidej sa 21 poenom i devet skokova.