ALBA TROJKAMA RAZBILA PARTIZAN: Parni valjak se porazom oprostio od Evrokupa!
Košarkaši Partizana, Foto: Starsport©

TOP 16 EVROKUPA

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu...

Objavljeno: 22:43h

Košarkaši Partizana izgubili su na gostovanju Albi sa 97:74 u TOP 16 fazi Evrokupa.

Alba je ranije obezbedila plasman u TOP 8 Evrokupa, a Partizan je izgubio sve šanse pa je meč bio revijalan za obe ekipe. Crno-beli su u Berlin otputovali oslabjeni neigranjem Đorđa Gagića koji je imao povišenu temperaturu i povređenog Radeta Zagorca.

Partizan je sjajno otvorio meč i imao plus pet (23:18) u prvoj četvrtini, ali su posle toga stali. Berlinski tim je napravio seriju od 13:0 zahvaljujući kojoj je mirne duše otišao na poluvreme (47:34).

Strelci Alba
Strelci Alba foto: Printscreen/Eurocup

Crno-beli su uspeli da se približe berlinskom timu na minus četiri 55:51 u trećoj četvrtini, ali je Alba odbila nalet Trinkijerijevih izabranika i nastavila da zatrpava njihov koš iz svih pozicija. Na kraju je bilo 97:74 za berlinsku ekipu.

Strelci Partizan
Strelci Partizan foto: Printscreen/Eurocup

Najefikasniji u domaćem timu bio je Rokas Giedraitis sa 19 poena, a drugi strelac tima bio je Nils Gifi sa 17. Kod Partizana, najviše poena rivalu ubacio je Vanja Marinković sa 18 poena, a pratio ga je Džok Lendejl sa 11.

IV četvrtina

10. minut - Do kraja utakmice Alba je samo uvećavala prednost i na kraju je bilo 97:74.

9. minut - Iskoristila je Alba oba slobodna bacanja za nedostižnih 21 poen prednosti - 90:69. Pokušavao je Partizan da dođe do koša, ali je sve berlinska ekipa branila.

6. minut - Opet trojka Albe ovoga puta za velikih plus 21 - 86:65.

4. minut - Ponovo je Partizan grešio, a Alba je to znala da iskoristi za 77:65.

2. minut - Alba je izdržala napad Partizana u trećoj četvrtini i nastavila da održava dvocifrenu prednost - 72:61.

III četvrtina

10. minut - Vratio je domaći tim dvocifrenu prednost (64:52), a do kraja četvrtine obe ekipe su još po jednom pogodile koš rivala 66:53.

9. minut - Raste prednost Albe - 60:51.

7. minut - NIkolić je još približio crno-bele Albi (53:51), ali su domaći uzvratili istom merom za plus četiri 55:51.

5. minut - Smanjio je Partizan na minus četiri - 53:49.

2. minut - Nastavila je Alba u istom ritmu - 51:39.

II četvrtina

10. minut - Nemački tim koristi sve greške crno-belih i sigurno ih kažnjava pa se na poluvreme otišlo sa plus 13 za Albu - 47:34.

9. minut - Dvocifrena prednost Albe - 42:32.

8. minut - Dve trojke Nemaca i jedan pogodak iz reketa doneo je preokret Albi - 40:32.

7. minut - Dve trojke Albe donose preokret - 35:32 za berlinski tim.

6. minut - Uspela je Alba da smanji na 28:26, ali je Partizan održao minimalnu prednost 30:29.

3. minut -Partizan je uvećao svoju prednost na plus šest 26:20.

I četvrtina

10. minut - Koš Lendejla doneo je plus pet crno-belima - 23:18.

9. minut - Nije dugo bilo koša, a to je prekinuo Partizan košem za 21:18.

7. minut - Nastavio je Partizan da puni koš berlinskog tima, ali se Nemci nisu dali i ubrzo je bilo 19:18 u korist Partizana.

5. minut - Poveo je Partizan sa 8:5, ali je Alba preokrenula na 9:8. Novi preokret je usledio za vođstvo crno-belih od 15:11.