JOKIĆ MONSTRUOZNIM TRIPL-DABLOM ZAPOČEO 2019. GODINU: Srbin dominirao i doneo 24. pobedu Denveru! (VIDEO)
Nikola Jokić je lider Denvera, Foto: AP

nba liga

Jokić je samo u prvom poluvremenu imao 10 asistencija

Objavljeno: 08:11h

Nikola Jokić je u novu 2019. godinu ušao na najbolji mogući način: pobeđen je Njujork sa 115:108, Denver je na čelu Zapadne konferencije NBA lige, a njegova partija od sinoć je - fenomenalna.

Srbin je za 34 minuta šutirao 8-16 iz igre (1-2 za trojke) i 2-3 sa linije slobodnih bacanja, a utakmicu je završio sa 19 poena, 14 skokova, 15 asistencija, 1 ukradenom loptom i 3 blokade.

Jokić je sinoć bio kao Deda Mraz, pa je u prvom poluvremenu već podelio 10 "poklona" u vidu asistencija saigračima. Odbrana Njujorka je bila potpuno nemoćna pred Srbinom, koji je opet radio šta je hteo.

- To on, još jedan dan u kancelariji za njega. Jedan od onih dana - rekao je posle utakmice za Jokića Geri Haris, koji se vratio posle povrede kuka.

Posebno bitan i atraktivan je bio Jokićev pas bez gledanja do Malika Bizlija, 30 sekundi pre kraja utakmice, potez koji je digao publiku u Pepsi centru na noge i rezultatski odlučio meč.

U Denveru se ponovo orilo "MVP, MVP", a Srbin je, upitan da ih prokomentariše, rekao "polako, korak po korak".

U Njujorku je najefikasniji bio Luk Kornet sa 19 poena, a Enes Kanter je sa klupe (zašto, pobogu, ponovo?) ubacio 17 poena i uhvatio 12 skokova.

U timu Denvera najefikasniji je bio Malik Bizli sa 23 poena.

Evo partije Nikole Jokića:

Sakramento Kingsi su izgubili od Portlanda posle produžetka sa 113:108, Srbi su imali odlične partije, a izdominirao je Bosanac Jusuf Nurkić.

Centar Portlanda je pružio partiju kakva se retko viđa u NBA: zabeležio je 24 poena, 23 skoka, 7 asistencija, 5 ukradenih lopti i 5 blokada. Poen više kod Blejzersa postigao je Demijan Lilard.

Nemanja Bjelica je za 26 minuta iz igre šutirao 4-12 (1-5 trojke) i 6-7 penale, a utakmicu je završio sa dabl-dablom - 14 poena i 16 skokova.

Bogdan Bogdanović je bio odličan - 19 poena, 5 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte za 36 minuta, uz šut 7-19 (3-11 za trojke) i 2-2 sa linije slobodnih bacanja.