CSKA PREBOLEO ŽELJKA STOTKOM: Fener ugasio nadu Podgoričanima, rekord karijere Milutinova u pobedi Olimpijakosa!
Sjajni Nikola Milutinov, Foto: EPA

14.kolo evrolige

Odlično izdanje izabranika Dimitrisa Itudisa

Objavljeno: 22:04h

Košarkaši moskovskog CSKA su brzo preboleli poraz od Fenerbahčea u prošlom kolu pošto us na svom parketu nadigrali Efes rezultatom 102:84.

Turski tim je držao priključak u prvom poluvremenu, u kojem su viđene neobavezne odbrane na obe strane, pa je posle prvih 20 minuta rezultat bio 56:54 za CSKA.

U nastavku su se “armejci” uozbiljili u odbrani, dozvolili gostima da postignu samo 30 poena i trasirali put ka trijumfu.

Vil Klajburn sa 24 poena i 11 skokova i Nando De Kolo sa 21 poenom bili su najbolji u ekipi CSKA. U Efesu je najefikasniji bio Rodrig Buboa sa 24 poena, dok je Vasilije Micić za 21 minut positao sedam poena, uz pet asistencija.

CSKA posle 14. kola Evrolige ima skor od 11 pobeda i tri poraza, a Efes uz devet pobeda ima i pet poraza.

Fenerbahče je u Podgorici slavio rutinski rezultatom 89:65 (26:20, 14:20, 27:15, 22:10) čime je stigao do desete uzastopne pobede u elitnom takmičenju. Jan Veseli je bio najefikasniji sa 19 poena, dok su Kalinić i Gudurić postigli osam, odnosno pet poena.

Olimpijakos je ubedljivo trijumfovao nad Gran Kanarijom u Pireju rezultatom 98:77 i tako zabeležio devetu pobedu u Evoligi ove sezone. Vaslils Spanulis je bio najefikasniji sa 21 poenom, dok je odličan bio naš Nikola Milutinov sa 11 poena. Srbin će ovaj meč pamtiti po rekordu karijere u Evroligi u broju asistencija. Imao ih pet.