LESOR I ENIS POKIDALI, ALI IZGUBILI: Odigrana još jedna utakmica iz Zvezdine grupe, Valensija i Lokomotiva sigurni!

EVROKUP, 1. kolo

Naredni mečevi igraju se u sredu...

Ovog utorka počeo je Evrokup, i to utakmicom u Litvaniji između Ritasa i Unikahe, koju je ekipa sa istoka Evrope dobila sa 80:72, iako je i tokom prvog poluvremena imala +13.

Iako za domaći tim nastupaju trojica Amerikanaca, najefikasniji su bili Litvanci - Bendzius sa 18 i Kairis sa 15 poena, dok je Unikahu predvodio Matijas Lesor sa 16. Dragan Milosavljević je na parketu proveo samo osam minuta i završio meč sa dva poena (šut 1/3) i jednim skokom.

Pored meča Crvena zvezda mt:s - Ulm u Grupi A odigrale su i ekipe Galatasaraja i Andore. Turski predstavnik bio je bolji sa 84:73 predvođen Najdželom Hejsom (19 poena, 3 skoka, 2 asistencije) i Zekom Ogastom (18, 8, 3).

Bivši košarkaš Crvene zvezde Dilan Enis ubacio je 20 poena za Andoru, ali je bio jedini raspoložen za igru što je španski tim odvelo u poraz. U okviru Grupe B Alba je na svom terenu slavila protiv Tofaša rezultatom 107:91. Demont Harper sa 20 i Diante Geret sa 17 poena bili su najefikasniji u poraženom sastavu, dok je Albu predvodio Nejls Gifi (20 pts), koga su pratili Denijel Klinton (19 pts, 6 sk) i Martin Hermanson (15 pts, 3 as).

Pejton Siva zabeležio je 14 asistencija u ekipi Albe, a naš Stefan Peno završio je meč sa 4 poena i 4 asistencije.