IDEALAN POČETAK ZVEZDE U EVROKUPU: Odbrana još nije naštimovana, ali zato napad...

EVROKUP

Sva dešavanja sa Zvezdine premijerе u Evropi možete pratiti na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:36h

Crvena zvezda je upisala prvu pobedu u Evrokupu u poslednjih šest sezona (naravno, jer se pet nije takmičila u ovom takmičenju, već u Evroligi). Stradao je Ulm rezultatom 88:73, koji zvuči kao da je ogroman, ali nije delovalo da će biti tako sve do samog kraja.

Ekipe su tokom celog meča, izuzev poslednje deonice, igrale u serijama. Zvezda je imala +9, pa su se Nemci vratili, pa onda i +13, da bi se Ulm opet vratio na kraju treće četvrtine, ali je +14, kada je rezultat bio 78:64, bilo previše za goste.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Džo Regland sa 17 i Bili Beron sa 19 poena, Stratos Perperoglu je dodao 14, koliko i Majkl Odžo, uz deset skokova, čime je zaslužio možda i zvanje najboljeg na ovom meču uz indeks 29.

U gostujućem sastavu bolji od ostalih bili su Isak Fotu sa 16, Kejtin Rajnhard sa 11 i Dvejn Evans sa deset poena.

Crvena zvezda - Ulm 88:73 (28:21, 18:22, 16:16, 26:14)

Hala Pionir (Aleksandar Nikolić), 4.876 navijača; Sudije: Paterniko, Papapetru, Ambrosov.

Zvezda: Regland 17 (6as), Radanov 2, Čović, Perperoglu 14, Nenadić, Lazić 2, Faje 8, Beron 19, Dobrić 6, Simanić 3, Cirbes 2, Odžo 14 (10sk)

Ulm: Rajnhart 11, Miler 5, Evans 10, Grin 10, Genter, Tompson 7, Akpinar 6, Bretzel, Ugrai 3, Šiling, Fotu 16, Kremer.

Sva dešavanja mogli ste da pratite uz naš lajv-blog...

KRAJ! Zvezda je poprilično rutinski došla do pobede i pokazala da ističe kandidaturu za prvo mesto u grupi!

84:71 - Ovde je sve gotovo na minut pre kraja!

81:64 - Čini se da je ovde sve gotovo! Serija 14:0...

74:64 - POČETAK ČETVRTE ČETVRTINE! Neverovatan meč. Crveno-beli opet u seriji!

62:59 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Ne kaže se za džabe da Nemci uvek igraju do kraja. Bili su čak i na -13, a sada je svega -3!

61:48 - Džo Regland pogađa trojku za +13. Bio je to njegov 16. poen, Bili Beron je dodao 15.

58:48 - Opasan nalet crveno-belih. Najveća prednost do sada.

54:48 - Majkl Odžo pogađa oba slobodna bacanja za novih +6.

50:47 - Ulm ne dozvoljava srpskom šampionu da se odlepi!

48:44 - POČELO JE DRUGO POLUVREME!

46:43 - POLUVREME! Patrik Miler je izgoreo od želje, pa je napravio poprilično naivnu tehničku grešku. Zvezda je pogodila slobodno bacanje i na poluvreme otišla sa malih +3, iako je bilo i +9 u jednom momentu!

41:41 - Nerešeno! Bivši igrač Partizana Patrik Miler poravnava sa linije slobodnih bacanja.

41:36 - Meč koji se igra isključivo u serijama...

37:29 - Nova serija crveno-belih

30:27 - Serija Ulma od 6:0, Tomić zove tajm-aut.

30:21 - Nastavlja Zvezda sa dobrom igrom! Najveća prednost na meču za sada.

28:21 - KRAJ PRVE ČETVRTINE!

24:21 - Krajnje interesantna košarka u prvoj četvrtini! Bivši igrač Zvezde Rajan Tompson smanjuje na -3.

17:13 - Posle sjajnog početka Ulma, katastrofalan nastavak, mnogo grešaka, pa je Zvezda došla do serije 12:2. Ovako nešto smo i očekivali, jer je Zvezda realno jači tim na papiru!

10:11 - Sjajna serija crveno-belih od 5:0!

Zvezda - Ulm
Zvezda - Ulm foto: Starsport©

3:7 - Šiling pogađa za veliku prednost, ali na drugoj strani Reglend smanjuje prednost.

0:3 - Meč je počeo, Ulm ima prvu prednost.

19.00 - Sve je spremno! Zvezda kreće u pohod na titulu Evrokupa!

18.33 - Malo ljudi u Pioniru samo pola sata pred početak meča. Može se reći - tužne scene!

1 / 4 Foto: Espreso.co.rs

18.25 - Nešto manje od sat vremena pre početka utakmice još prilično prazna dvorana Aleksandar Nikolić, ali tek se očekuje dolazak Zvezdine publike.

18:10 - Ovako je poznati Eurohoops postavio stvari pred početak Evrokupa. Prvi favorit je Lokomotiva Kubanj, a Zvezda je peta. Partizan je četvrti otpozadi.

1. Lokomotiva Kubanj 2. Unikaha 3. Valensija 4. UNIKS 5. Crvena zvezda 6. Zenit 7. Tofaš 8. ALBA 9. Cedevita 10. Monako 11. Trento 12. ASVEL 13. Torino 14. Galatasaraj 15. Morabank Andora 16. Turk Telekom 17. Breša 18. Limož 19. Ritas 20. Ulm 21. Partizan 22. Frankfurt 23. Mornar 24. Arka