POBEDA SRBIJE: Estonija pala u Pioniru, Mundobasket na vidiku!

kvalifikacija za mundobasket

Sva dešavanja sa večerašnjeg meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:58h

Košarkaši Srbije savladali na svom terenu reprezentaciju Estonije rezultatom 91:65 u drugom kolu druge faze kvalifikacija za Mundobasket u Kini koji će se održati 2019. godine.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su ovom pobedom došli na korak od plasmana na Svetsko prvenstvo sledeće godine, pošto su im pobede Grčke i Nemačke idu na ruku i u preostalim mečevima našeg tima ne treba očekivati iznenađenja.

Nikola Milutinov
Nikola Milutinov foto: Starsport©

Srbija je lošije počela meč i prva četvrtina je bila najneizvesnija pošto su i Estonci imali svoje momente i u par navrata došli do prednosti. U drugoj deonici su stvari došle na svoje mesto i Orlovi su korak po korak gradili rezultat i na poluvreme se otišlo rezultatom 45:29.

Miroslav Raduljica
Miroslav Raduljica foto: Starsport©

Treća četvrtina je bila presudna pošto su se naši reprezentativci odlepili na veliku prednost, a u par navrata je prelazila i + 30. Đorđević je sve igrače uveo u igru, a oni su mu odgovorili dobrom i odgovornom partijom i svi su se upisali u listu strelaca.

Aleksandar Đorđević
Aleksandar Đorđević foto: Starsport©

Do kraja meča Srbija se poigravala sa Estoncima za konačnih 91:65.

Sledeći meč naša reprezentacija igra već u novembru gde će joj protivnik biti selekcija Izraela u Tel Avivu, pa zatim dolazi Grčka u Halu Pionir.

78:50 - Estonci pogađaju dve trojke zaredom

76:44 - Čeka se samo kraj meča, pošto je već izvesno da je naša reprezentacija zabeležila novu pobedu

Statistika

45:29 - Najveća prednost Srbije na meču, naši reprezentativci su konačno krenuli da igraju onako kako se očekuje od njih

38:27 - Raduljica pravi faul, a Estonci će imati priliku da se spuste razliku na -10

18:16 - Kajupank postiže svoj 11 poen

18:14 - Neizvesna prva četvrtina, nikako da se odlepe na malo veću prednost naši reprezentativci

9:7 - Milutinov pogađa oba bacanja

5:7 - Estonci drže korak na startu meča i imaju prednost

5:3 - Bogdanović je posle pogođene trojke otišao direktno u svlačionicu, nepoznat je razlog njegovog napuštanja parketa.

3:3 - Kulame uzvraća istom merom

3:0 - Bogdanović trojkom "otvara" Estonce

20:15 - Meč je počeo

20:10 - Aplauz za košarkaše Srbije

SVAKA ČAST:

20:05 - U Pioniru je i Dragan Bjelogrlić koji ima u planu snimanje nove košarkaške serije