SP ZA KADETE: Orlići preslišali Mali, Pažin dominirao! (FOTO) (VIDEO)

pobeda

Naredna utakmica srpske košarkaše čeka u nedelju, kada će im rival biti Kina

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Mali rezultatom 90:76 na startu Svetskog prvenstva u Argentini.

Izabranici Slobodana Klipe su odigrali veoma dobru utakmicu koju su prelomili u poslednjoj četvrtini.

Duel je bio neizvestan do poslednjih osam minuta, kada su ‚Orlići‘ stigli do dvocifrene prednosti, koja je najviše išla do 14 poena razlike.

Utakmicu je obeležio izuzetno veliki broj skokova na obe strane, pa ih je viđeno više od 120 ukupno, a srpski košarkaši su generalno mnogo bolje koristili svoje prilike kada se rezultat lomio.

Najbolji u trijumfu Srbije bio je Đorđe Pažin sa 31 poenom uz čak 7 trojki, dok su Stevan Karapandžić i Dušan Tanasković dodali po 16 poena. Tanasković je imao i devet skokova.

Na drugoj strani, Siriman Kanute je zablistao sa 37 poena, šest skokova i pet asistencija, ali to nije bilo dovoljno njegovom timu za trijumf.

Naredna utakmica srpske košarkaše čeka u nedelju, kada će im rival biti Kina.