Golden Stejt razneo Klivlend u gostima: Kari i družina ubacili 70 poena za poluvreme! (VIDEO)

Ovo je bilo uništavanje

Aktuelni šampioni su pokazali svoju dominaciju u istoj dvorani gde su osvojili šampionski prsten prošle sezone
Objavljeno: 09:03h

Uh kakva je to bila demonstracija sile NBA šampiona nad viceprvakom lige. Golden Stejt je na gostujućem parketu razneo Klivlend 132:98 za peti uzastopni trijumf u duelima sa Kavsima, a treći ove sezone. Vratili su se Voriorsi u dvoranu u kojoj su prošle godine podigli šampionski pehar, a sama utakmica je imala u svoju uvertiru kada je Stef Kari rekao da se nada da gostujuća svlačionica još miriše na njihoiv slavljenički šampanjac.

Igrači Kavalirsa su se našli uvređenima, ali su vrlo brzo bili osramoćeni načisto. Čak 70 poena su im Kari i družina ubacili u prvom poluvremenu, a razlika na semaforu je u pojedinim trenucima išla i do 43 poena. Vladajući MVP lige je pogodio 7 trojki, a za tri četvrtine je postigao 35 poena, pre nego što je otišao na klupu sa koje je mirno posmatrao poslednju deonicu. Andre Igudala je ubacio 20 poena, Grin 16, Tompson 15, Barns 12. Na drugoj strani Lebron Džejms je ubacio 16 poena, Irving 8, a Kevin Lav samo 3 za 21 minut na parketu.

Šarlotu Jutu 124:119
Klipersi Hjuston NBA, rezultati 119:113
124:119 98:108 101:99 101:111
98:81 112:100 98:132 118:113