PEŠIĆEVA BARSA NASTAVLJA DA KIDA: Katalonci u polufinalu Endese! (FOTO)

ACB LIGA

Barselona je u večerašnjem duelu ubedljivo savladala ekipu Andore sa 91:71 i tako se plasirala u polufinale.

Puleni Svetislava Pešića su u prvih 10 minuta stekli dvocifren plus, odmah se znalo da će napad biti na nivou. Posle prve četvrtine su vodili 26:16.

U drugom kvartalu ekipa Andore se stabilizovala, zategla odbranu i spustila razliku na pristojnih -8. Na poluvremenu, 45:37. Treća četvrtina je bila ključna, Barsa je upalila turbo i ovu dionicu rešila u svoju korist sa 9 poena što im je donijelo 17 poena viška pred odlučujućih 10 minuta.

Zahvaljujući fenomenalnoj napadačkoj igri Pešićevi igrači su utakmicu rutinski priveli kraju i na kraju ubjedljivo slavili - 91:71.

U Barsi su najefikasnji bili Hanga i Tomić sa po 15 poena, dok je 14 dodao Viktor Klaver.

Kod Andore se istakao Jaka Blažič sa 13, Endrju Albisi je dao 11. Isto toliko je ubacio David Jelinek.

Barselona će u polufinalu igrati protiv ekipe Baskonije.