ZVEZDA PALA U MOSKVI U POSLEDNJIH 5 MINUTA: Crveno-beli odigrali sjajne tri i po četvrtine na oproštaju od Evrolige! (VIDEO)
Džejms Feldin i Kori Higins na meču CSKA - Zvezda u Moskvi, Foto: EPA / Sergei Ilnitsky

Evroliga, 30. kolo

Sva dešavanja na meču u Moskvi mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 21:02h

Košarkaši Crvene zvezde upisali su 19. poraz ove sezone u Evroligi, pošto su na gostovanju u Moskvi izgubili od CSKA sa 92:81.

Ekipa Dušana Alimpijevića je pokazala sjajnu igru, sve do poslednje deonice kada je tim iz Rusije preokrenuo i došao do dugo željene inicijative.

Serijom od 9:0 za Beograđane započet je meč, na iznenađenje svih prisutnih.

Ipak, kako je vreme prolazilo, tako se tim Dimitrisa Itudisa vraćao, pa je na kraju prve deonice Zvezda imala samo pola poena prednosti.

U drugoj deonici je ritam bio manje, više, sličan, ali je Milko Bjelica trojkom sa preko pola terena u poslednjoj sekundi uspeo da dodatno podigne moral svojim saigračima.

Držali su se crveno-beli sve do finiša treće deonice kada je CSKA krenuo preko Klajburna i Hantera da igra svoju igru (27:19 u tih 10 minuta za domaćina).

Da Zvezda nije imala snage za završnicu videlo se u tih poslednjih 10 minuta, jer je za osam minuta postigla devet poena.

Dosta faulova u napadu rezultirali su i preokretom, pa je CSKA potvrdio prvo mesto i ligaški deo sezone završio na čelu tabele.

Zvezda je na 12. poziciji sa skorom 11-19.

Sva dešavanja na meču u Moskvi mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu.

92:81 - KRAJ UTAKMICE, POBEDA CSKA!

86:73 - CSKA sada na svoj prepoznatljivi način privodi duel kraju.

79:70 - Četiri minuta do kraja.

73:65 - Na sedam minuta do kraja, CSKA se "odlepio" najviše do sada. Izgleda da Zvezdi nema spasa.

64:63 - KRAJ TREĆE DEONICE, POLA KOŠA PREDNOSTI ZA CSKA.

58:55 - CSKA preuzima inicijativu.

45:47 - Serija Moskovljana naterala je Alimpijevića na tajm-aut.

39:47 - Zvezda nastavlja preko Feldina odličan ritam.

37:44 - TROJKA MILKA BJELICE SA PREKO POLA TERENA ZA KRAJ DRUGE ČETVRTINE!

31:37 - Janković pogađa novu trojku!

Navijači Spartaka iz Moskve su došli da bodre crveno-bele iz Beograda!

31:33 - Nije šala. Zvezda ozbiljno muči CSKA u Moskvi.

29:29 - Janković pogađa trojku, ponovo neizvesnost.

26:24 - Prvo vođstvo za CSKA na meču, Fridzon pogađa trojku.