NOĆ OČAJA ZA SRBE U NBA: Jokić i Denver ODUVANI u Filadelfiji, Bjelica odigrao NAJGORU UTAKMICU! (VIDEO)
Čeka ih teška borba za doigravanje: Nemanja Bjelica i Nikola Jokić, Foto: AP/Profimedia

debakl

Izgleda da će samo jedan od 3 srpska tima otići u plej-of na Zapadu

Nikola Jokić i Nemanja Bjelica se spremaju na spavanje, dok vi ovo čitate, a verujte nam na reč kad vam kažemo da neće imati lak san: iza obojice je jedna od najtežih noći u njihovim NBA karijerama.

Jokićevi Nagetsi su na teškom gostovanju u Filadelfiji pokazali zašto je ovo gostovanje teško i izgubili su sa skoro 20 razlike (123:104).

Nikola je za 31 minut u igri šutirao 4-14, 1-2 za tri poena i 5-6 sa linije slobodnih bacanja, i na kraju je zabeležio 14 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Za navijače File, osim ubedljive pobede, najvažniji momenat na utakmici bio je kad je Markel Fulc, broj jedan na prošlogodišnjem draftu, ušao u igru, nateravši celu dvoranu na noge i u ovacije.

U prvoj utakmici posle oktobra (povreda ramena), Fulc je ubacio 10 poena, uz 8 asistencija i pokazao da će, po svoj prilici, činiti "veliku trojku" Filadelfije (sa Benom Simonsom i Žoelom Embidom), koja će možda dogurati daleko već ove godine.

Embid je protiv šuplje odbrane Nagetsa zabeležio 20 poena i 13 skokova, a Ben Simons 7 poena, 13 skokova i 11 asistencija, dok je u Denveru najefikasniji bio Vil Barton sa 25 poena. Marej je ubacio 17, a Milsap 16.

Utakmicu je obeležilo i monstruozno zakucavanja Embida preko nesrećnog Pola Milsapa:

Još se vrtela repriza zakucavanja, kad su Siksersi ukrali loptu od igrača Denvera i dodali je do Džej Džej Redika, koji je ubacio trojku.

Eto, takva je utakmica bila za Denver.

Inače, meč je rešen u 3. četvrtini, kad je Denver uspeo da ubaci samo 15 poena, i izgubio je vođstvo od 8 poena koje je imao na poluvremenu.

Evo i partije Nikole Jokića:

Da Denver ne ostane bez šansi za plej-of, potrudili su se Nemanja Bjelica i Minesota Timbervulvsi, koji su uspeli da izgube, kod kuće, od ove sezone prejadnog Memfisa, sa 101:93.

Bjeli je odigrao kriminalno, i za 22 minuta je zabeležio 0 poena, uz 4 skoka i 1 asistenciju. Sve što je šutirao, a šutirao je 5 puta ukupno, od čega 3 puta za 3 poena, promašio je.

S druge strane, Vejn Selden i Mark Gasol su ubacili po 4 trojke za Memfis, i potpuno poremetili odbranu ovog tima koji se bori za plej-of.

Selden je završio utakmicu sa 23 poena, a Gasol sa 20 poena, 10 skokova i 6 asistencija.

U timu Minesote, koji ima skor 6-7 otkad je Batler povređen, Džef Tig (koji mnogo muči loptu) je zabeležio 25 poena i 7 asistencija, a Karl-Entoni Tauns 15 poena i 12 skokova.

Ostali rezultati:

Šarlot-Njujork 137:128 (Voker 31p, 2sk, 7as - Burk 42p, 1p, 12as)

Detroit-LA Lejkers 112:106 (Dramond 15p, 18sk, 2as - Bol 15p, 8sk, 11as)

Feniks-Boston 94:102 (Julis 19p, 5sk, 8as - Horford 19p, 9sk, 7as)

Evo i kako izgleda tabela Zapadne konferencije, u kojoj se "naši" timovi (Minesota, Denver i Klipersi) bore za ulazak u plej-of:

7. Juta Džez 42-32

8. Minesota Timbervulvs 42-33