SJAJNI BJELICA BLIZU TRIPL DABLA, OČAJNI DENVER, JOKIĆ PONOVO ŽRTVA TRENERA: Burna noć u NBA ligi! (VIDEO)
Nemanja Bjelica je odigrao sjajnu utakmicu, veliki problemi za Nikolu Jokića, Foto: Fonet/AP

bliži se plej-of

Nikola je u jednoj od najvažnijih utakmica u sezoni na parketu proveo samo 27 minuta

Objavljeno: 07:12h

Nikola Jokić i Denver Nagetsi su sinoć napravili veliki korak unazad u borbi za plej-of NBA lige, a glavnu ulogu u ovoj epizodi igrao je trener Majk Meloun, koji je svom najboljem igraču omogućio svega 27 minuta u igri.

Jokić je odigrao solidno za to vreme, postigao je 15 poena, uz 9 skokova i 5 asistencija (šut iz igre 5-8, 2-5 za trojke, 3-3 bacanja), i dok je on bio na terenu, Denver je dobijao.

Meloun ga je, međutim, vrlo brzo izveo iz igre u 1. poluvremenu, a kasnije i u 3. četvrtini, kad se lomio rezultat. U stvari, kad je Jokić povučen, Nagetsi su vodili sa 11 razlike, a kad se vratio u igru (duboko u 4. četvrtini), gubili su.

Najzaslužniji za pobedu Lejkersa, kojom se veoma, veoma komplikuje sudbina Nagetsa, bio je Ajzeja Tomas, koji je 12 od 23 poena postigao u 4. četvrtini, i doneo pobedu svom timu od 112:103.

Efikasniji od njega bili su Džulijus Rendl i Kajl Kuzma, koji su postigli po 26 poena i uhvatili po 13 skokova.

U timu Denvera Vilson Čendler je postigao 26 poena, uz 10 skokova, a Džamal Marej je završio utakmicu sa 18 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Evo partije Nikole Jokića:

Nemanja Bjelica je sinoć odigrao jednu od najboljih partija u sezoni, i bio je ključni igrač u važnoj pobedi Minesote nad Vašington Vizardsima od 116:111.

Bjeli sjajno koristi vreme na terenu koje je dobio posle povrede Džimija Batlera: sinoć je za 39 minuta šutirao 7-16 iz igre (3-7 za tri poena), i na kraju zabeležio 17 poena, 8 skokova i 7 asistencija - još samo dva skoka i 3 asistencije falile su mu za tripl-dabl.

Što je najvažnije, pogodio je dve uzastopne trojke u ključnim momentima utakmice, prvo za izjednačenje na 98:98, a zatim i za ključno vođstvo Minesote od 103:98.

Junak pobede Minesote, koja vodi pravo ka plej-ofu, je Karl-Entoni Tauns, koji je postigao 37 poena i 10 skokova. KAT je usput zaradio čak 5 oštećenih zuba, pošto ga je Tomaš Satoranski "ubio" ramenom u vilicu.

Vukovi su bili izgubljeni, činilo se, protiv Vašingtona, pošto su na 10 minuta do kraja gubili sa 10 razlike, ali povređeni Tauns se baš tad razigrao i bio ključni čovek u 4. četvrtini, koju su igrači Minesote dobili sa 34:21.

Los Anđeles Klipersi su ostvarili novu pobedu u borbi za plej-of: pali su Čikago Bulsi sa 112:106.

Miloš Teodosić i Boban Marjanović nisu bili junaci ove utakmice, međutim. Miloš je za 25 minuta šutirao 3-8 i 1-5 za trojke, i zabeležio na kraju 7 poena i 4 asistencije, a Bobi je igrao 6 minuta, triput šutirao i promašio, i uhvatio 3 skoka.

Ključni igrač u pobedi Klipersa bio je DeAndre Džordan, koji je postigao 29 poena, uz 18 skokova, a Lu Vilijams je dodao 26 poena. Tobajas Heris je ubacio 18 poena, a kod Čikaga Bobi Portis, kome se sve otvorilo odlaskom Mirotića u Pelikanse, ubacio je 19 poena, a Kris Dan 18.

Ostali rezultati:

Filadelfija-Indijana 98:101 (Embid 29p, 12sk, 4as - Tarner 25p, 6sk, 1ul)

Atlanta-Oklahoma 107:119 (Prins 25p, 8sk, 3as - Vestbruk 32p, 12sk, 12as)

Bruklin-Toronto 102:116 (Rasel 32p, 7sk, 1ul - Valančijunas 26p, 14sk, 1as)

Njujork-Dalas 97:110 (Bizli 21p, 4sk, 1as - Barns 30p, 4sk, 4as)

Nju Orleans-Šarlot 119:115 (Dejvis 31p, 14sk, 3as - Batum 20p, 5sk, 8as)

San Antonio-Orlando 108:72 (Oldridž 24p, 7sk, 2as - Ogastin 9p, 1sk, 6as)

Juta-Detroit 110:79 (Gober 22p, 12sk, 1as - Kenard 18p, 5sk, 2as)

Feniks-Klivlend 107:129 (Voren 19p, 10sk - Džejms 28p, 13sk, 11as)

Evo i kako izgleda tabela Zapadne konferencije, u kojoj se "naši" timovi (Minesota, Denver i Klipersi) bore za ulazak u plej-of (boldovani timovi su obezbedili doigravanje):

1. Hjuston Rokets 53-14

2. Golden Stejt Voriors 51-16

3. Portland Trejlblejzers 41-26

4. Oklahoma Siti Tander 41-29

5. Nju Orleans Pelikans 39-28

6. Minesota Timbervulvs 40-29

7. Los Anđeles Klipers 37-29

8. Juta Džez 38-30