Pešić probudio katalonsku mašinu! Zvezdina noćna mora u Barseloni, samo 5 poena u poslednjih 10 minuta! (FOTO) (VIDEO)
Ante Tomić i Milko Bjelica, Barselona - Zvezda, Foto: Fonet

25. kolo evrolige

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča mogli ste da pratite sa nama uz dobro poznati lajv-blog.

Objavljeno: 23:05h

Košarkaši Crvene zvezde su ubedljivo poraženi na gostovanju Barseloni u okviru 25. kola Evrolige rezultatom 88:54 (17:12, 28:12, 17:25, 26:5).

Ekipa Svetislava Pešića je od samog starta meča, to jest, već na polovini prve deonice, nametnula svoj ritam kom nije bilo "kontrabalansa".

Zvezdi nije išao šut ni sa distance, a ni za tri poena, dok je sa druge strane kompaktna igra u tranziji donosila željenu igru i ono što piše na semaforu.

Već krajem uvodnih 10 minuta Blaugrana je napravila dvocifrenu prednost, koja se "klackala" od +5 do +12, u zavisnosti od momenta.

Crveno-beli nisu mogli da pariraju kvalitetnijoj odbrani koja je možda i bila ključna u ovom susretu, naravno uz dobru igru domaćina u napadu.

U finišu prvog poluvremena meč je prekinut na nekoliko minuta, jer je Ante Tomić uspeo da slomi tablu, pa se čekao zamenski koš neko vreme.

Neraspoloženi igrači Dušana Alimpijevića nisu od 45:24 na poluvremenu uspeli da smanje prednost na neku opasnu razliku.

U poslednjim minutima meča, nema šta nisu pogađali igrači Barse, pa je tako i došlo do ovolike razlike i ubedljive pobede. Što je najgore, svega tri poena je Zvezda dala u poslednjoj četvrtini.

Istim ritmom odigrane su i preostale dve deonice, što je rezultovalo osmom pobedom Barse, a 15 neuspehom prvaka Srbije.

Statistika:

82:50 - Crveno-beli ovo mogu da porede sa porazom od Olimpijakosa u ovoj sezoni, možda i gore...

77:50 - Polako, ali sigurno, Barsa ide ka previše ubedljivoj pobedi.

70:50 - Crveno-belima preostaje da izbore što blaži poraz.

67:49 - Tajm-aut za Zvezdu na sedam minuta do kraja meča.

62:49 - ZVEZDA SE VRATILA, ALI, DA LI JE OVO DOVOLJNO!? Videćemo u narednih 10 minuta - KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

57:37 - Ostalo je još 13 minuta do kraja, ovde je poraz već zagarantovan. U jednom momentu bilo je -26.

Evo kako je Ante Tomić slomio koš.

47:24 - Barsa je novim poenima nastavila drugo poluvreme!

45:24 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! IZ OVOGA TEŠKO DA POSTOJI IZLAZ.

43:24 - Ovo je ozbiljan problem, ulazimo u završni minut.

38:24 - PREKID MEČA JER JE ANTE TOMIĆ SLOMIO KOŠ!

31:24 - Pešić je video da se Zvezda budi i zato uzeo tajm-aut.

29:19 - Na nešto više od pet minuta do poluvremena, Blaugrana ima dvocifrenu prednost.

26:16 - Barsa nastavlja u svom ritmu, Zvezda nema odgovor...

17:12 - KRAJ PRVE ČETVRTINE, BARSA IMA PREDNOST OD ČETIRI POENA.

15:12 - Nesportska Enisu na 0,4 do kraja...

13:8 - Barsa na tri minuta do kraja prvog dela ima prednost koja joj sasvim odgovara.

9:8 - Ročesti pogađa trojku i smanjuje prednost koju su Katalonci lako stekli na startu deonice. Stigli smo do prvih pet minuta.

0:3 - Feldin trojkom otvara duel.

21:00 - POČELO JE!

20:50 - Ostalo je još 10 minuta do početka.

20:20 - Kvote su sledeće: