MAGIČNI JOKIĆ TRIPL-DABLOM SRUŠIO SAN ANTONIO, BOGDAN RAZBIO DALAS: Fantastična noć Srba u NBA! (VIDEO)
Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović bili su sjajni, Foto: Fonetap/AP

bravo, momci!

I jedan i drugi su doneli pobede svojim timovima

Objavljeno: 07:26h

Nikola Jokić je sinoć protiv San Antonija odigrao neverovatnu partiju, zabeležio novi tripl-dabl, i doneo Denveru pobedu (117:108), koja tim iz Kolorada kandiduje za visoka, visoka mesta u plej-ofu!

Nikola je za 33 minuta na parketu šutirao iz igre 8-15, 2-5 za trojke i 5-6 sa linije slobodnih bacanja, a na kraju je zabeležio fenomenalnih 23 poena, 13 skokova i 11 asistencija!

Cela prva petorka Denvera igrala je sjajno: Vil Barton je ubacio 20 poena, Vilson Čendler i Džamal Marej po 17, a Geri Haris 15.

Oni su potpuno nadigrali startere San Antonija, a najbolji pojedinac u ekipi Sparsa bio je bivši partizanovac Žofri Lovernj sa 26 poena i 12 skokova.

Denver je do pobede došao u poslednjoj četvrtini, posle potpuno izjednačene tri deonice, i sa 11 razlike uspeo da slomi San Antonio.

Denver sada ima 31 pobedu i 26 poraza, i zaostaje samo 3 utakmice za San Antoniojm, koji je na 3. mestu na Zapadu.

Evo partije Nikole Jokića:

Bogdan Bogdanović je odigrao jednu od najboljih partija u sezoni protiv Dalasa (Sakramento dobio sa 114:109).

Bogi je za 34 minuta ubacio 19 poena, uz 5 skokova i 4 asistencije, a šutirao je 8-17 iz igre, i 3-7 za tri poena.

Zek Rendolf je bio najefikasniji u redovima Sakramenta sa 22 poena, a čak 18 od toga u prvom poluvremenu.

U Dalasu je Džej Džej Barea ubacio 19 poena, a Harison Barns i Dvajt Pauel po 18.

Sakramento je kontrolisao celu utakmicu, pa su u jednom trenutku imali i prednost od 26 poena, zahvaljujući, pre svega, odličnom odnosu između asistencija i izgubljenih lopti.

- Kad ne gube mnogo lopti, ovo je ozbiljan tim - rekao je u jednom trenutku komentator Dalasa.

Kraljevi su utakmicu završili sa čak 56 poena postignutih u reketu, a "hajlajt" cele utakmice ipak je bilo zakucavanje Vinsa Kartera:

Minesota Nemanje Bjelice nije imala šanse protiv trenutno najboljeg tima u NBA, Hjuston Roketsa (poraz od 126:108).

Srbin se uklopio u sivu igru svog tima: za 12 minuta je samo jednom šutnuo, i to trojku, i to pogodio, ali ništa više.

Džejms Harden je još jednom bio najbolji u timu Hjustona, sa 34 poena, a Karl-Entoni Tauns je na drugoj strani odigrao odlično - 35 poena i 12 skokova.