BOGI KRENUO KAO MAŠINA, PA STAO, JOKIĆ I DENVER POPILI JOŠ JEDNU VASPITNU OD BRADE I HJUSTONA: Luda noć u NBA (VIDEO)
Bogdan Bogdanović i Nikola Jokić su lideri svojih timova u NBA, Foto: AP

nba liga

Sinoć su trojica Srba igrala, a dvojica grejala klupu

Objavljeno: 07:37h

Ubedljivo najgori protivnici za Nikolu Jokića i Denver Nagetse u celoj NBA ligi su Brada Džejms Harden i Hjuston Roketsi, i to je ponovo dokazano sinoć - u Hjustonu je palo još jedno "rasturanje" Denvera sa 130:104.

Što je ipak napredak u odnosu na prvu utakmicu u ovoj sezoni, kad je Hjuston dobio sa 30 razlike.

Jokić je u ovoj utakmici odigrao dobro u napadu (za 22 minuta je postigao 14 poena, uz šut 6-8, 1-1 za trojke, 1-2 sa linije bacanja, uhvatio 7 skokova i podelio 5 asistencija), ali prilično traljavo u duelu sa Klintom Kapelom (dozvolio je da centar Hjustona uzme čak 25 skokova, od čega 7 u napadu).

Harden je bio najbolji u timu Roketsa, sa 28 poena, 11 asistencija i 7 skokova, a pomenuti Kapela je uz 25 skokova ubacio i 23 poena.

Hjuston je veći deo utakmice vodio sa 10, 20 pa i više razlike protiv Nagetsa, koji su, izgleda, ovu utakmicu unapred predali, zadovoljni nedavnom uspešnom serijom protiv jakih timova, ali i martovskim rasporedom, koji je verovatno najlakši od svih timova koji konkurišu za plej-of.

Najefikasniji u timu Nagersa bio je rezervista Trej Lajls sa 24 poena, u noći kad su šutirali neverovatnih 3-28 van linije za 3 poena.

Demijen Lilard uništio je Sakramento sa 50 poena, postignutih za samo 3 četvrtine, a Portland je pobedio Kraljeva sa 118:100.

Utakmicu je odlično počeo Bogdan Bogdanović, koji je već u prvoj četvrtini ubacio 10 poena, pa se činilo da će ovo biti njegovo veče.

Na nesreću, Bogi je do kraja utakmice samo promašivao, pa je u statistici ostalo zapisano Bogdan Bogdanović, 33 minuta, 10 poena, 3 skoka, 3 asistencije, 1 ukradena lopta, 1 blokada, šut iz igre 4-14, 1-3 za tri poena, 1-1 sa linije slobodnih bacanja.

Lilard je, blago rečeno, radio šta je hteo mladim bekovima Sakramenta, pa im je ubacio 8 trojki, uz šut iz igre 16-26 i 10-10 sa linije slobodnih bacanja.

Moris Harkles je dodao na ovo svojih 15 poena, a Si Džej Mekolum 13, dok su kod Kraljeva najbolji bili visoki igrači Vili Koli-Stajn sa 19 poena i 6 skokova i Zak Rendolf sa 17 poena i 9 skokova.

Nemanja Bjelica je, sudeći prema +- indeksu, bio ubedljivo najkorisniji igrač u timu Minesote u neočekivanom porazu od Čikago Bulsa (114:113) - dok je on bio na terenu (21 minuta), Vukovi su imali 16 poena viška.

Bjeli je na kraju zabeležio 7 poena, 8 skokova i 1 asistenciju, uz šut iz igre 2-4 (1-3 za trojke) i 2-2 sa linije slobodnih bacanja.

Minesotu je "zakopao" njen bivši as Zak LaVin sa 35 poena, a još jedan "janičar", Džimi Batler, je za Minesotu protiv bivšeg tima, Čikaga, ubacio 38 poena.

Bjelica i ekipa su, inače, imali i po 17 poena prednosti na ovoj utakmici, ali kako se kraj bližio, Bulsi su polako stizali ovo, da bi na kraju, najviše zahvaljujući LaVinu (8 poena u poslednjih 1:11) i pobedili.

Minesota je imala šansu da pobedi, u poslednjim sekundama, i to dvaput, ali su i Karl-Entoni Tauns i Džimi Batler promašili trojke za pobedu.

Endrju Vigins je za Minesotu ubacio 18 poena, Tauns 14 poena i 10 skokova, a Tadž Gibson 10.

U timu Čikaga pored LaVina najbolji je bio Robin Lopez sa 19 poena.

Blejk Grifin je prvi put dočekao svoj bivši tim, željan osvete i - osetio je gorčinu poraza, istu onakvu kakvu je osetio kad je na društvenim mrežama pre par dana saznao da je trejdovan od strane onih koji su mu se kleli na večnu vernost samo 6 meseci pre izdaje...

Lu Vilijams je postigao 26 poena za Kliperse, a Grifin je doživeo prvi poraz u uniformi Pistonsa - 108:95. U pobedi tima iz LA nisu učestvovali Srbi, pošto je Boban Marjanović ponovo celu utakmicu proveo na klupi, a Miloš Teodosić je pauzirao zbog povrede desnog stopala.

Inače, Detroit je mogao lako da dobije ovu utakmicu, pošto su posle 3 četvrtine vodili sa 80:77, ali u poslednjoj deonici su se "ugasili" i postigli samo 15 poena.

Bivši Pistonsi Tobajas Heris i Ejveri Bredli bili su dobri protiv bivšeg tima, sa 12, odnosno 10 poena.

Ostin Rivers se vratio u ekipu Klipersa sa 16 poena, a ekipa iz Los Anđelesa je ovom pobedom ostvarila 11. trijumf u poslednjih 15 utakmica i pokazala da će ipak igrati u plej-ofu ove sezone (na nesrećni Nju Orleans sada više niko ne računa ozbiljno).