Alimpijević posle Milana: Borimo se dokle god postoji šansa za TOP 8! (VIDEO)
Dušan Alimpijević, Foto: Beta

nema predaje

Trener je ocenio i da je Zvezda sada mnogo bolja jer su sada značajno bolji igrači koji su ulazili sa klupe

Trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević je posle pobede nad Milanom i trijumfom i igrom i formom, a istakao je i da će se tim boriti u Evroligi dok god postoji šansa za četvrtfinale. - Vrlo važna pobeda za nas. Očigledno je da smo u napadu bili mnogo bolji, a u odbrani ima stvari koje treba popraviti, ali sam zadovoljan ovom pobedom. Sjajna utakmica za nas, jedna timska pobeda, sa 22 asistencije, sa dobrom energijom u skoku, dobrom u oba pravca. Sad kad pričamo o toj odbrani, zaista je teško ne reći da je teško držati ovu ekipu na ovako malo poena -rekao je Alimpijević. Zvezda je slavila 100:89 i tako ostvarila devetu pobedu u Evroligi. - Pre nego što neko umanji ovu pobedu, moram da kažem da je ovo tim koji je bio u uzlaznoj formi i koji je odigrao zaista odlično, jer je u poslednje četiri utakmice ostvario tri pobede. Zato mislim da je značajna, a onaj drugi razlog jeste što dolazi kratka pauza u Evroligi, a nas očekuje borba za prvi trofej posle utakmice sa Zadrom", rekao je Alimpijević.

Zvezda je odigrala utakmicu bez padova, što posebno raduje trenera. - Značajno je za nas što smo odigrali u kontinuitetu, što je važno i za pobednički karakter koji se pravi i gradi, jer dolaze borbe za trofeje. Između toga igramo utakmice Evrolige, koje su nam je vrlo značajne. Vrlo značajan je kontinuitet u igri, stabilnost i mirnoću. Ne bih imao ništa protiv ni da smo došli iz minusa, jer je i to pokazatelj pobedničkog karaktera. Mada, dobro je i ovo kada se vodi od petog do poslednjeg minuta - rekao je Alimpijević. Trener je ocenio i da je Zvezda sada mnogo bolja jer su sada značajno bolji igrači koji su ulazili sa klupe. - Nije normalno očekivati da igrači koji su od starta nosili Zvzedu do pobeda imaju taj kontinuitet. Nije normalno da su oni imali i po 30 minuta po meču. Normalno je da dođe do pada i zato je značajno da ovi mladi popune taj prostor koji je nastao kad smo imali neku vrstu pada. Mladi rade to odlično, očekujem da će se i ostali priključiti. Ja već vidim da je Zvezda dosta bolja -rekao je Alimpijević. Da li se bavite kalkulacijama za prolazak u četvrtfinale Evrolige? - Ne. Dok god postoji i najminimalnija šansa, dok god postoji promil šanse, mi ćemo se boriti kao da nam je poslednja. Mi od starta ističemo da mi nemamo pritiska u Evroligi, već da smo fokusirani na ABA ligu. U prošlosti se pokazalo da nam je Evrloiga uzimala nešto, a i nije kraj u ABA, ipak moramo iskalkulisati o igračima. Drago mi je da dolazimo do ovakvih utakmica u kojima smo raspodelili minutažu. Kao što vidite, izjednačeno je dole na tabeli. Ali, prvo Zadar, pa borba za prvi trofej - rekao je Alimpijević.

BONUS VIDEO: Alen Omić posle meča sa Olimpijom iz Milana