MOĆNI BOGDANOVIĆ I JOKIĆ IGRAČI UTAKMICA: Nove pobede Denvera i Sakramenta! (VIDEO)
Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović biće ubitačan tandem u reprezentaciji Srbije, Foto: AP

nba liga

Jokiću je malo falilo za novi tripl-dabl

Objavljeno: 08:17h

Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović nosili su sinoć svoje timove do novih pobeda u NBA ligi. Nešto slabiju partiju pružio je Miloš Teodosić, dok Boban Marjanović još nije zabeležio prve minuta u dresu Klipersa.

Nikola Jokić je bio potpuno dominantan u pobedi Denvera nad Šarlotom od 121:104.

Srbin je na terenu proveo 32 minuta, i šutirao 5-11, 2-4 za trojke i 3-3 sa linije slobodnih bacanja, a konačan skor na semaforu bio je 15 poena, 16 skokova, 7 asistencija i 2 ukradene lopte.

Geri Haris je iskoristio mnoge od ovih asistencija, i bio je najefikasniji u timu Denvera sa 27 poena, dok su Vil Barton i Džamal Marej postigli po 18.

Nagetsi su se odvojili od Šarlota u 3. četvrtini, a u tom periodu Jokić je zabeležio 10 poena i 6 skokova.

U timu Šarlota najbolji su bili Kemba Voker sa 20 poena i Dvajt Hauard sa 19 poena i 7 skokova. Nikola Batum postigao je 15 poena, a Džeremi Lemb 14.

Evo i partije Nikole Jokića:

Bogdan Bogdanović je bio glavni igrač u pobedi Sakramento Kingsa nad Čikago Bulsima: za 32 minuta na terenu šutirao je 3-9, 3-7 za trojke, 6-6 sa linije slobodnih bacanja, a utakmicu je završio sa 15 poena, 4 skoka, 4 asistencije i 2 ukradene lopte.

Bogi je bio i zvezda završnice utakmice: na 52 sekunde do kraja pogodio je trojku kojom je Sakramento konačno stigao vođstvo Čikaga koje je trajalo celu utakmicu, i na kraju i preokrenuo rezultat.

Kraljevi su postigli samo 9 poena u 1. četvrtini, a u jednom trenutku su gubili i sa 21 poenom razlike.

U timu Sakramenta Hil je postigao 14 poena, a Garet Templ 12.

Kod Čikaga, Zak LaVin je ubacio 27 poena, a Džastin Holidej 20. Treba napomenuti da je Čikago igrao bez Laurija Markanena, koji je odsustvovao zbog rođenja deteta, i Krisa Dana, a od prve četvrtine i bez Robina Lopeza, koji je isključen.

Evo partije Bogdana Bogdanovića:

Miloš Teodosić je imao partiju za zaborav u pobedi Klipersa protiv Dalasa (104:101), a Boban Marjanović je u poslednjoj sekundi stupio na teren, da bi odmah zatim izašao.

Teo je počeo odlično, sa trojkom i tri brze asistencije u prvih 7 minuta, ali onda se nešto desilo i Miloš je stao. Za 22 minuta na terenu šutirao je 1-6 iz igre (1-5 trojke), podelio 6 asistencija i uhvatio 2 skoka, uz samo 3 poena.

Inače, najefikasniji u timu Klipersa bio je Danilo Galinari sa 28 poena, dok je u Dalasu Vesli Metjuz ubacio 23.

Na samo 4,5 minuta pre kraja učinilo se da će Dalas rutinski završiti utakmicu u kojoj je vodio i ubedljivo, pogotovo kod koraka Teodosića pri rezultatu 98:91 za Maverikse.

U sledećem napadu Vesli Metjuz je ubacio trojku za 101:01, i navijači Klipersa su već pomislili da će njihov tim zabeležiti još jedan poraz i udaljiti se od plej-ofa.

Ipak, Galinari je zatim ubacio 2 slobodna bacanja, za 101:93, a naš Miloš je otišao na klupu.

U sledećem napadu Dalas je dvaput promašio, da bi Lu Vilijams opet sa linije penala smanjio na 101:95.

Salah Medžri je odmah zatim izgubio loptu, a Lu Vilijams ju je ubacio u koš - 101:97.

Dalas nikako nije mogao da ubode koš u ovom periodu, a na samo jedan poen Kliperse je trojkom primakao Galinari, na 3 minuta do kraja.

Usledila je neverovatna serija promašaja na obe strane, pa su timovi proveli 2 i po minuta na terenu bez postignutog koša, sve dok Galinari nije doveo Kliperse u vođstvo sa dva bacanja - 102:101.

Jogi Ferel je na 7 sekundi pre kraja promašio trojku za Dalas, a Ejveri Bredli je u poslednjoj sekundi stavio tačku na utakmicu - 104:101.