TAČNO 100! Panteri nisu dovoljno naoštrili kandže, Zvezda se zakucala na prvo mesto! (FOTO) (VIDEO)
Zvezda - FMP, duel Feldina i Pena, Foto: Beta

aba liga, 19. kolo

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 21:18h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su po 16. put u ABA ligi ove sezone, a poražen je FMP u Železniku rezultatom 100:77 (25:14, 18:21, 26:18, 31:24).

Ekipa Dušana Alimpijevića je od starta meča dominirala, napravila velikih 12:0 u prvih pet minuta meča.

FMP je uspevao da se vrati na momente, ali je bilo daleko od potencijalnog iznenađenja i preokreta.

"Panteri" su 10. porazom u sezoni maltene izgubili šanse da se nađu u plej-ofu, jer poslednja tri duela treba da dobiju, a da svaki do kraja Mornar izgubi.

Crveno-beli će ovim trijumfom ponovo doći na prvo mesto i probati da do kraja zadrži isto kako bi imali domaćinstvo više u plej-ofu sa četvrtoplasiranim timom, a to je za sada baranski tim Mornar.

Najefikasniji kod domaćih bili su Čović sa 19, Apić sa 11, odnosno Odžo i Nenadić sa po 10 ubačenih poena. .

Kod aktuelnog prvaka istakli su se Feldin sa 19, Omić sa 12, Dobrić sa 11, odnosno Enis sa 10 poena.

100:77 - KRAJ UTAKMICE I NOVA POBEDA CRVENE ZVEZDE U ŽELEZNIKU.

69:53 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Nije još gotovo, ali se čini da se Panteri neće oporaviti od ovoga.

19:00 - Počinje drugo poluvreme.

43:35 - POLUVREME!!! FMP se u potpunosti vratio u meč, pokoja trojka i sigurni ulazi u reket uz faulove. Serija Pantera od 8:0 prekinuta je sa pet poena za samo nekoliko sekundi, pa se došlo do ovog rezultata.

25:14 - Sigurnija i smirenija igra dala je aktuelnom prvaku dvocifrenu prednost već na kraju prve deonice.

12:0 - FMP nije uspeo da postigne koš skoro pet minuta, prvi tajm-aut domaćih.

5:0 - Zvezda je dobro otvorila meč sa serijom poena, dok domaći pomalo bezidejno kreću.

18:00 - Meč je počeo!

17:30 - Ovako je protekao poslednji duel dva tima koja se danas nadmeću.

BONUS VIDEO: Delije pružaju podršku Omiću nakon pobede u derbiju