MAESTRALNI JOKIĆ RASTURAO, ALI SUDIJE SU MU SLOMILE SRCE U POSLEDNJOJ SEKUNDI UTAKMICE: Boston pobedio Denver sa 111:110 (VIDEO)
Nikola Jokić i Denver Nagetsi vode grčevitu borbu za plej-of, Foto: AP

nba liga

Prava drama na terenu odigrala se u poslednjem napadu Denvera

Objavljeno: 07:26h

Nikola Jokić je odigrao jednu od najboljih utakmica ove sezone, protiv favorizovanog Bostona, ali njegova odlična partija nije bila dovoljna za pobedu - Seltiksi su slavili sa 111:110 u ultrazanimljivom meču u Koloradu.

Jokić je za 35 minuta na terenu šutirao 8-17 iz igre, 2-5 za tri poena i 6-7 sa linije slobodnih bacanja, a meč je završio sa 24 poena, 11 skokova i 5 asistencija, uz +- odnos od čak +10 (najbolji na utakmici).

Najzaslužniji za pobedu Denvera bio je Kajri Irving, koji je 10 od svojih 27 poena ubacio u poslednjoj četvrtini, ali pravi heroj Bostona je Džejlen Braun, koji je ubacio trojku na 34 sekunde do kraja i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat - 111:110.

Denver je imao šansu da pobedi, i Tori Krejg je postigao koš za pobedu posle promašene trojke Vila Bartona, ali on je (opravdano) poništen, jer je isteklo vreme utakmice.

U timu Bostona dobri su bili još Džejson Tejtum sa 20 poena i Markus Moris sa 14.

Bostin je vodio sa 20 poena razlike, na ulasku u poslednju četvrtinu, a onda su stvari počele da se raspadaju za njih (za sve osim Kajrija Irvinga). U poslednjih 2 minuta prednost je iznosila samo 6 poena, a Nagetsi su 42 sekunde pre kraja i izjednačili - 108:108.

U timu Denvera, pored Jokića, dobri su bili i Vil Barton sa 19 poena, Geri Haris sa 15 i Džamal Marej sa 14. Mejson Plamli je postigao 16 poena i uhvatio 8 skokova, ali izašao je zbog povrede noge u 4. četvrtini.

Evo Jokićeve partije:

Nemanja Bjelica je imao nezapaženu ulogu u lošoj partiji Minesote protiv Atlante (poraz od 105:100), a za 14 minuta postigao je 3 poena i uhvatio 3 skoka.

Najbolji u timu Timbervolvsa bio je Džimi Batler sa 24 poena, a u Atlanti Kent Bejzmor sa 22.