BJELICA RASTURIO TEA I KLIPERSE, DABL-DABL SJAJNOG JOKIĆA, DOBAR BOGDAN: Srbi harali NBA terenima! (VIDEO)
Bjelica, Teodosić, Bogdanović, Jokić - fali samo Marjanović za zlatnu petorku u Tokiju 2020. godine, Foto: Fonetap/AP/Profimedia

nba liga

Svi naši igrači imali su zapažene uloge u svojim timovima

Objavljeno: 08:57h

Još jedna "srpska noć" u NBA ligi: Bogdan Bogdanović, Nikola Jokić, Miloš Teodosić i Nemanja Bjelica su imali veoma zapažene uloge u utakmicama svojih timova!

Prvi je na teren izašao Bogdan. Njegov Sakramento je izgubio od Šarlot Hornetsa sa 112:107, a Bogi je za 29 minuta postigao 10 poena, uz 7 asistencija i 2 skoka. Šutirao je ukupno 3-10 (2-4 za tri poena) i 2-2 sa linije bacanja.

Srbin je, i pored lošeg šuta, odigrao dobro, i bio je motor svog tima, što se vidi i u +- učinku, u kojem je Bogi bio ubedljivo najbolji u svom timu - Sakramento je bio bolji od Šarlota za 11 poena dok je Srbin bio na terenu. Bogi je pri kraju utakmice pogodio i važnu trojku, kojom su Kingsi prišli na samo 3 poena Šarlotu (gubili su i sa 20 razlike u toku utakmice).

Najzaslužniji za pobedu Šarlota bio je Kemba Voker, koji je završio sa 26 poena, Džeremi Lemb je imao 18 poena, a Dvajt Hauard 14 poena, 16 skokova i 6 blokada. Marvin Vilijams je ubacio 14, kao i Nikola Batum.

Kod Kraljeva je Skal Labisijer ubacio 23 poena, Badi Hild 18, a prvi put ove sezone starteri u Sakramentu zajedno su bili DeAron Foks i Vins Karter. Zanimljivo je da je Foks imao samo 11 meseci kad je Karter odigrao svoju prvu NBA utakmicu.

Evo Bogdanove partije:

Nikola Jokić i Denver Nagetsi su napravili značajan korak u pravom smeru, u borbi za plej-of, pošto su u direktnom duelu sa konkurentima pobedili Portland sa 104:101.

Jokić se za 33 minuta propisno ispromašivao (5-17 iz igre, 2-5 za tri poena, 4-7 sa linije slobodnih bacanja), ali je utakmicu završio sa veoma respektabilnih 16 poena, 12 skokova, 5 asistencija i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

U timu Denvera najbolji je bio Džamal Marej, sa rekordom karijere od 38 poena, a njegovi poeni u završnici su i doneli važnu pobedu Nagetsima.

Značajni su bili i poeni Vila Bartona sa linije slobodnih bacanja u samoj završnici - 4 od 4.

Jusuf Nurkić je u svom povratku u Denver, među bivše "jarane" bio odličan - postigao je 19 poena i 12 skokova, uz 3 blokade, a Demijan Lilard je ubacio 25, uz 7 asistencija.

Inače, činilo se da je ovo još jedna izgubljena utakmica za Denver, pošto su Blejzersi vodili 93:86 pri kraju utakmice, posle trojke Lilarda. Ipak, Nagetsi su odličnom odbranom sveli Portland na samo 2 poena u narednih par minuta, dok su sami ubacili 11, i preuzeli su vođstvo zakucavanjem Mejsona Plamlija.

Mekolum je onda ubacio 2 slobodna bacanja, a Lilard koš od table, i Portland je ponovo vodio sa 99:97, 40 sekundi pre kraja.

Tu na scenu stupa Marej, sa dva poena i bacanjem, a Portland je zatim protraćio 2 napada. Barton je ubacio 2 bacanja za tri razlike, Nurkić zakucao u sledećem napadu, a Barton stavio tačku na utakmicu sa još dva bacanja.

Jokiću u goste sledeći dolaze Njujork Niksi.

Evo Nikoline partije:

U Los Anđelesu je veliki obračun Miloša Teodosića i Nemanje Bjelice pripao našem krilu.

Bjeli je ponovo bio starter, zbog povrede Džimija Batlera, i potpuno je iskoristio ovu šansu, odigravši utakmicu sezone u pobedi Minesote od 126:118.

Nemanja je za 35 minuta ubacio 18 poena, uz 9 skokova i 4 asistencije, i značajno doprineo pobedi svog tima. Bjeli je šutirao 6-13 iz igre, 3-9 za 3 i 3-4 sa penala.

Na drugoj strani, Miloš Teodosić je odigrao odlično, sa 15 poena, 6 asistencija i 3 skoka za 28 minuta, uz šut 5-9 iz igre, 3-6 za 3 poena i 2-2 sa linije bacanja.

Evo i kako je izgledao "srpski obračun u LA":

Minesota je u poslednju četvrtinu ušla sa 2 poena razlike, a prednost je potrajala dok Teodosić nije doveo Kliperse u vođstvo od 102:100 sa 2 slobodna bacanja, 8 minuta pre kraja.

Tu na scenu stupa Bjelica, koji je pogođenim penalom i trojkom u dva napada ponovo doveo Vukove u vođstvo od 106:104.

Novim poenima Bjelice i Tiga, Volvsi su poveli sa 111:108, a izjednačio je trojkom Teodosić - 111:111.

Vigins je zatim ubacio 2 poena, a Bjeli novom trojkom povećao na 116:112. Posle ovoga, uglavnom se igralo na faulove i slobodna bacanja, i Minesota je na kraju uspela i da poveća ovu prednost na 126:118.

Najbolji u timu Volvsa bio je Endrju Vigins sa 40 poena, Džef Tig postigao je 30, a kod Klipersa je Blejk Grifin postigao 32, Montrezl Harel 23, a Lu Vilijams 20.