BJELICA STARTER, TEO SE ISPROMAŠIVAO: Klipersi u problemu posle neočekivanog poraza (VIDEO)
Miloš Teodosić i Nemanja Bjelica biće saigrači na Olimpijadi u Tokiju za 2 godine, Foto: Fonet/Profimedia

nba liga

Teo nije imao svoje veče, a Nemanja je počeo utakmicu zbog povrede Džimija Batlera

Objavljeno: 07:37h

NBA je jedna teška liga za igranje, i to je sinoć ponovo osetio Miloš Teodosić. Posle 6 pobeda osetio je gorak ukus poraza, plus se još ispromašivao za 3 poena. Nemanja Bjelica je bio starter u meču protiv Toronta, zbog povrede Džimija Batlera.

Miloš je sinoć, na utakmici protiv Jute, imao velikih problema sa šutem izvan linije za tri poena: pogodio je samo 2 od 8 pokušaja, a utakmicu je završio sa 8 poena (šut 3-11 iz igre), 4 asistencije i 2 skoka za 32 minuta.

Klipersi su izgubili od Džezera sa 125:113 i propustili šansu da se dodatno odvoje od Jokićevog Denvera u borbi za plej-of.

Donovan Mičel je postigao 23 poena za Jutu, koja je sinoć postavljala napadačke rekorde u ovoj sezoni, protiv nepostojeće odbrane tima iz LA - 39 u prvoj četvrtini i čak 76 u prvom poluvremenu.

Australijanac Džo Ingles postigao je rekord karijere sa 21 poenom, a Derik Fejvors je ubacio 14 poena i uhvatio 12 skokova. Rudi Gober je dao 16 poena, 8 puta skočio i triput blokirao Kliperse.

Evo i partije Miloša Teodosića:

Nemanja Bjelica je konačno dočekao i da počne utakmicu za Minesotu, i to zbog povrede Džimija Batlera. Nemanja je za 26 minuta, koliko je odigrao kao starter, u pobedi Vukova nad Torontom (115:106) postigao 8 poena (šut 3-9, 1-2 za 3, 1-1 sa linije slobodnih bacanja), uhvatio 6 skokova i ukrao 2 lopte.

Za još jednu pobedu Minesote pobrinuli su se Endrju Vigins sa 29 poena i Karl-Entoni Tauns, koji je svih 22 poena ubacio u drugom poluvremenu, u kojem su nadoknadili 11 poena zaostatka koje su imali u prvom poluvremenu.

Kajl Lauri je predvodio Toronto sa 40 poena, ali njegov entuzijazam je "pojeo" ozbiljniji tim Volvsa u drugom poluvremenu. DeMar DeRozan je ubacio 20 poena.