MAGIČNI JOKIĆ I BOBAN RAZARAČ: Srbi potpuno dominirali u NBA, NAPRAVILI SU SPEKTAKL! (VIDEO)

nba liga

Boban je počeo utakmicu prvi put od maja 2016. godine

Objavljeno: 08:07h

Sjajno veče Srba: Boban Marjanović je sinoć konačno pokazao celoj NBA da je fenomenalan igrač, i da ga samo loš sticaj okolnosti trenutno sprečava da bude jedan od dominantnih centara lige, a Nikola Jokić je odigrao maestralno, i vodio svoj Denver do ubedljive pobede.

Jokić je sa 14 poena, 9 skokova i 8 asistencija ali i 6 izgubljenih lopti za 36 minuta (šut iz igre 4-6, 1-1 za tri poena, 5-5 sa linije slobodnih bacanja) predvodio svoj tim do trijumfa nad Feniksom od 134:111. Srbin je dizao publiku na noge neverovatnim asistencijama, ali je i poentirao kad god je trebao, i hvatao ključne lopte pod koševima. Kompletna partija Jokića, za čijih 36 minuta na terenu je Denver bio u plusu od 24 poena.

Najbolji pomagač, pa i malo više od toga, bio mu je Geri Haris, koji je čak 28 od 36 poena dao u prvom poluvremenu. Kod raspoloženih Nagersa Vilson Čendler je dao 17 poena, Trej Lajls 16, a Džamal Marej 13.

U Feniksu, koji je vodio do 3. četvrtine, koju su izgubili sa 37:18, najbolji su bili Devin Buker sa 17 poena, Greg Monro sa 16 poena i 10 skokova; Markiz Kris 16 poena, Džoš Džekson 14 i Ti Džej Voren 13.

Evo sjajne partije Nikole Jokića:

Boban Marjanović jekonačno, posle maja 2016. godine u San Antoniju, dobio priliku da počne utakmicu, zbog povrede (rebra) Andrea Dramonda.

Bobinator je šansu i više nego iskoristio, i bio je najbolji igrač Detroita u porazu od Majamija (111:104).

Za samo 22 minuta Bobi je postigao 15 poena, uz 9 skokova, 3 asistencije i jednu blokadu (šut iz igre 5-9, 5-5 sa linije slobodnih bacanja).

Ovo, na žalost, nije bilo dovoljno za pobedu protiv Majamija, koji je uspeo da reši utakmicu u poslednjoj četvrtini.

Keli Olinik bio je najbolji u timu Hita, sa 25 poena i 13 skokova, a Goran Dragić je imao 24 poena i 13 asistencija. Njih dvojica su i rešila utakmicu, kad je Dragić u poslednjem minutu pri vođstvu od 3 razlike promašio šut, Olinik je "ošamario" loptu koja je došla do Ričardsona, a ona je zatim preko Dragića ponovo došla do Olinika, koji ju je položio u koš i doveo Majami na nedostižnih plus 5.

Ričardson je dao 22 poena za Majami, Džejms Džonson 16, Vejn Elington 12, a Hasan Vajtsajd, koji je bezuspešno pokušavao da sačuva Bobana, 10 poena.

Kod Detroita Tobajas Heris je ubacio 19 poena, Redži Bulok 17, Ejveri Bredli 15, a Dvajt Bajks i Luk Kenard po 13.

- On je veliko ljudsko biće. Ali mnogo je vešt - rekao je igrač utakmice Keli Olinik za Marjanovića, koji bi mogao da počne i sledeću utakmicu.

Evo i Bobijeve partije:

Nemanja Bjelica je u porazu Minesote od Bruklina (98:97) odigrao 13 minuta, i verovatno prvi put u karijeri za respektabilno vreme na terenu nije upisao nikakvu statistiku - završio je meč bez poena, skoka, asistencije ili blokade. Uspeo je samo da napravi jedan faul.

Spenser Dinvidi je bio najbolji u Bruklinu, koji je dobio neizvesnu utakmicu uprkos još jednoj sjajnoj partiji Džimija Batlera, koji je sa 30 poena definitivno potvrdio tezu da je "preuzeo" tim od Karla-Entonija Taunsa i Endrjua Viginsa.

Ostali rezultati NBA lige:

Juta-Nju Orleans 98:108 (Džonson 20p, 7sk, 2as - Dejvis 29p, 15sk, 4as)

Dalas-Golden Stejt 122:125 (Pauel 21p, 8sk, 2as - Kari 32p, 5sk, 8as)

Milvoki-Indijana 122:101 (Adetokumbo 31p, 10sk, 5as - Sabonis 24p, 2sk, 1as)

Čikago-Toronto 115:124 (Holidej 26p, 4sk, 4as - Rajt 25p, 13sk, 5as)

Boston-Klivlend 102:88 (Rozijer 20p, 4sk, 3as - Džejms 19p, 7sk, 6as)

Vašington-Njujork 121:103 (Bil 27p, 4sk, 6as - Bizli 20p, 9sk, 3as)

Filadelfija-San Antonio 112:106 (Embid 21p, 11sk, 4as - Oldridž 24p, 14sk, 1as)

Orlando-Hjuston 98:116 (Pejton 14p, 4sk, 4as - Grin 27p, 6sk, 2as)

Los Anđeles Lejkers-Oklahoma 96:133 (Koldvel-Poup 12p, 6sk, 4as - Vestbruk 20p, 6sk,12as)