SRPSKO LUDILO U NBA! Bogdan RAZVALIO KRALJA, odlični Jokić ponovo odvalio protivnika LAKTOM U GLAVU! (VIDEO)
Srbi Bogdan Bogdanović i Nikola Jokić su obeležili NBA sinoć, svako na svoj način, Foto: AP

nba liga

Svi su pričali samo o njima dvojici

Objavljeno: 07:31h

Kompletno ludilo, samo ovako može da se opiše učinak Bogdana Bogdanovića i Nikole Jokića sinoć u NBA!

Nikola Jokić i Denver Nagetsi su izgubili ključnu utakmicu u borbi za što bolje mesto u plej-ofu, i to na izuzetno bolan način - posle produžetaka, protiv Minesota Timbervulvsa Nemanje Bjelice - 128:125.

Nikola je na ovom meču za 41 minut ubacio 22 poena (šut 5-11, 1-3 za trojke, 11-12 sa linije slobodnih bacanja), uz 9 skokova, 4 asistencije, 2 ukradene lopte i 1 blokadu, a mnogo pažnje izazvao je drugi uzastopni lakat u čelo protivnika (preksinoć je izbačen zbog udaranja Šveđanina Jonasa Jerebka): sinoć je stradao Tadž Gibson.

Evo i Nikoline partije:

Nemanja Bjelica je za 10 minuta u igri promašio jednu trojku, a jedini poen je zabeležio sa linije slobodnih bacanja (1 od 2). Imao je i 3 skoka.

Džimi Batler je bio dželat Nagetsa, sa 12 poena u produžetku (postigao je ukupno 39 na ovoj utakmici). Endrju Vigins je ubacio 5 trojki, za ukupno 21 poen, Tadž Gibson je ubacio 20, a Karl-Entoni Tauns je završio utakmicu sa 14 poena i 13 skokova.

Kod Denvera je najefikasniji bio Vil Barton sa 28 poena, a Trej Lajls je ubacio 23, uz 10 skokova.

Inače, Minesota je vodila tokom cele utakmice, često i sa više od 15 razlike, i niko ne zna kako se Denver "prišunjao" ispod 10, pa na 5, pa do produžetaka. Nagetsi su imali i dobru šansu da reše utakmicu u svoju korist u produžetku, ali Džimi Batler se raspomamio i ubacio je sve što je šutnuo, plus je dodao ključnu asistenciju Džamalu Krofordu, koji je pogodio sa 6 metara za pobedu.

Najbolji način da se opiše ubedljiva pobeda Sakramento Kingsa nad Klivlendom Lebrona Džejmsa (109:95) je kroz naslov "Bogdan i Deda uništili Kralja!"

Bogdan Bogdanović je na ovoj utakmici za 31 minut pokazao svu raskoš svog talenta: postigao je 16 poena (šut iz igre 6-9, 3-6 za tri poena, 1-1 sa linije slobodnih bacanja), a podelio je 8 asistencija, uhvatio 3 skoka i ukrao 4 lopte!

Ipak, šou mu je "ukrao" matori Vins Karter, koji je podsetio kako se nekad igrala košarka i sa 24 poena, od kojih su mnogi bili u ključnim napadima, "zakopao" Klivlend.

Na drugoj strani, najbolji su bili Kevin Lav sa 23 poena i Lebron sa tripl-dablom - 16 poena, 10 skokova, 14 asistencija.