Alba savladala Bilbao, Sale ponovo slavio, Prepelič dominirao! (FOTO)

evrokup, 5 kolo

Sjajno veče je iza nas

Objavljeno: 11:46h

Posle dve vezane pobede Cedevita je zabeležila poraz. Na gostovanju Pariz Levaloi tim Jura Zdovca poražen je s 91:81.

Sokići su bolje započeli prvu četvrtinu i dobili 23:16, ali su onda domaćini pojačali i dobili svaku četvrtinu ponaosob.

Najvažniji igrač u domaćem sastavu bio je Klemen Prepelič s 21 datim poenom (1/4 za dva, 5/8 za tri, 4/4 slobodna bacanja). Toliko je ubacio i Remi Leska. Cedevitu je najviše vukao Demetris Nikols sa 19 poena, ali nije mogao sam.

Bajern je igrao kod kuće protiv Ređane i lako je izašao na kraj sa italijanskom ekipom trijumfom od 83:58. Najefikasniji u timu Aleksandra Đorđevića bili su Džared Kaningem i Nihad Đedović sa po 15 poena. Devin Buker je dodao 13, a naš Milan Mačvan šest poena i dve asistencije. Stefan Jović i Vladimir Lučić nisu igrali.

Kod gostiju se najviše pokazao Amadeo Dela Vale sa 15 poena, a Manučar Markoišvili je dodao 14.

Odigran još jedan meč iz Grupe C gde se nalazi Partizan. Bilbao je dočekao Albu i poražen je od nemačkog sastava s 94:86.

Kod domaćih su se najbolje pokazali Lucio Redivo sa 20 i Aleks Mumbru sa 17 poena, a u pobedničkom timu Pejton Siva sa 15.